Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac remontowych ukradł z plebanii kilka tysięcy złotych. Stracił je na używki

Policjanci z komisariatu w Niemcach oraz Chełmie zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy z plebanii w gminie Wólka. 29-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy z plebanii na terenie gminy Wólka. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 29-latek zatrudnił się w firmie wykonującej prace remontowe na terenie jednej z tamtejszych parafii.

Mieszkaniec Chełma przebywając na plebanii zauważył uchylone drzwi do jednego z pomieszczeń. Po wejściu do środka odnalazł pieniądze. Ze znajdującego się tam pliku postanowił wziąć ponad 3 tysiące złotych. Resztę pozostawił.

Po pewnym czasie przyszedł ponownie po pieniądze. Jednak tym razem drzwi były zamknięte i konieczne było włamanie. Za drugim razem łupem 29-latka padło niespełna 4 tysiące złotych.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna okazał się recydywistą. Podczas przesłuchania usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczący kradzieży, drugi natomiast kradzieży z włamaniem. Całość skradzionego mienia mężczyzna stracił na używki. Może mu teraz grozić kara do 15 lat więzienia.

(fot. Policja)

8 komentarzy

 1. Okradl zlodzieja a to zadne pszestepstwo

 2. Ciężko pracować, lepiej kraść. Co za czereśniak.

 3. nie stracił tylko … zainwestował:)

 4. Nie pochwalam , ale rozumiem sytuację, a ksiądz miał ewidencjonowane i legalnie , czy US wiedział o tej kasie??? Czy to było takie drobne kieszonkowe na fanaberie kapelana??Teraz się trzyma tylko kartę płatniczą i zapisany na niej pin??.

 5. Pieniądze od wiernych powinny być na koncie kościelnym a nie w plikach banknotów pochowanych po pokojach !!! Taca powinna być komisyjnie liczona i zaniesiona do banku a nie do pokoju.

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  Nienawidzę złodziei, ale za pracę należy płacić tyle, zeby nikomu już nie opłacało się kraść. To ekonomia ma służyć człowiekowi, a nie człowiek ekonomii. Zapamiętajcie to Ziemianie..
  ?

 7. W którym to kościele w Jakubowicach Murowanych?

 8. książę proboszcz

  drodzy Parafianie, skradzione pieniądze chciałem przeznaczyć na buty zamszowe dla mojej żony. ch w d temu złodziejowi za to co zrobił… >:D

Wiadomości z info112