Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina po sukcesie Motoru Lublin. „Miasto Lublin było z tym klubem przez wiele chudych lat”

Nie opadły jeszcze emocje po wczorajszym sukcesie Motoru Lublin. Prezydent Lublina we wpisie na Facebooku zaznaczył, że Miasto Lublin od wielu lat jest z klubem i wspierało piłkarzy również w „chudych latach”. Co więcej, Krzysztof Żuk dodaje, że „Miasto było i jest z klubem, już w tych lepszych czasach”.

Miasto Lublin było z tym klubem przez wiele chudych lat

– Emocje po sukcesie Motor Lublin jeszcze nie opadły, więc chcę przypomnieć, że Miasto Lublin było z tym klubem przez wiele chudych lat. Finansowaliśmy go, zbudowaliśmy Arenę Lublin i infrastrukturę treningową służącą Motorowi. Przygotowywaliśmy klub do wejścia poważnego inwestora, który przejąłby od Miasta główny ciężar prowadzenia spółki. Udało się to w 2020 roku, gdy większościowy pakiet akcji klubu przejął Zbigniew Jakubas, co niemal równo zbiegło się z sukcesem sportowym: awansem do II Ligi – pisze prezydent miasta Krzysztof Żuk na swoim profilu na Facebooku.

Prezydent zaznacz, że obecność Zbigniewa Jakubasa jako akcjonariusza to nie tylko dodatkowe (poza budżetem Miasta) źródło finansowania klubu i wybudowane nowoczesne centrum piłkarskie, z którego korzystają już nasi piłkarze, ale także ogromne doświadczenie w zarządzaniu spółką i klubem sportowym, którego potrzebujemy.

Ogromny sukces, sportowa walka

– Miasto było i jest z klubem, już w tych lepszych czasach. Nadal go wspomagaliśmy i wspomagamy finansowo zapewniając także – poza sporymi środkami finansowymi – możliwość nieodpłatnego korzystania z Areny Lublin. Pierwsze podejście do walki w barażach o awans do I Ligi w ubiegłym roku skończyło się porażką, ale teraz wszyscy mamy okazję świętować sukces wywalczony przez drużynę, która kilkanaście miesięcy temu była ostatnia w tabeli. To ogromny sukces zespołu Motoru wywalczony na dodatek twardą sportową walką – pisze prezydent.

Krzysztof Żuk dodaje, że obecnie czekamy na ligowe mecze w I Lidze, która w sezonie 2023/2024 będzie niesamowicie mocna.

– Na Arenie Lublin zobaczymy takie drużyny, jak m.in. Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Wisła Kraków, GKS Katowice, Wisła Płock, Górnik Łęczna, czy GKS Tychy. Wszystkie z aspiracjami do walki awans do Ekstraklasy. Będziemy niezmiennie wspierać Motor w grze o powrót do krajowej piłkarskiej elity – dodaje Krzysztof Żuk.

(fot. Motor Lublin)

17 komentarzy

  1. Z takim miejskim zarządzaniem naprawdę szacun że awansowali bo przecież można było dalej pierdzieć w stołki i bez awansu brać kasę jak za grę 2 ligi wyżej.

  2. Udża udży nie pobrudzi

  3. Żuk nie masz nic wspólnego z sukcesem Motoru Lublin jak i żużlowego Motoru . Nie lansuj się przed wyborami . Oszuści z PO .

    • Oszuści to są z PIS-du. Ale przyznaję lans po wygranej jest mocno żałosny. Jak prezydent Żuk.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo