Prawie 30 tysięcy policyjnych kontroli w weekend. Mundurowi sprawdzali przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią

W ciągu weekendu policjanci w całym kraju kontrolowali przestrzeganie przepisów epidemicznych. Każdego dnia do takich działań delegowanych jest nawet 20 tys. policjantów.

– Policja realizuje kontrole i interwencje, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych. Tylko w ten weekend takich działań było prawie 30 tys. Codziennie do tych zadań delegowanych jest nawet 20 tys. funkcjonariuszy. Wczoraj, czyli w niedzielę, działania związane z walką z pandemią realizowało 15 tys. policjantów – poinformował Maciej Wąsik, sekretarz stanu w MSWiA podczas poniedziałkowego briefingu prasowego w KPRM.

Wiceszef MSWiA powiedział w poniedziałek, że działania policjantów polegały m.in. na kontroli pojazdów komunikacji zbiorowej, obiektów handlowych, restauracji, siłowni i klubów fitness, dyskotek. Policja sprawdzała, czy w tych obiektach są przestrzegane obostrzenia, czy obiekty pozostają zamknięte.

Wiceminister Maciej Wąsik zaznaczył, że efektami pracy policjantów są mandaty karne. Łącznie w weekend policja stwierdziła 7 tys. wykroczeń, które były karane mandatami, wnioskami do sądu oraz w niedużej liczbie pouczeniami

W sobotę i niedzielę policjanci nałożyli ponad 4,8 tys. mandatów oraz sporządzili niemal tysiąc wniosków o ukaranie do sądu. Pouczyli również ponad 1,1 tys. osób w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania nosa i ust maseczką ochronną.

Wiceminister podkreślił, że rozmawiał z zastępcą komendanta głównego policji i funkcjonariusze będą w najbliższych dniach intensyfikować swoje działania, które mają doprowadzić do większego przestrzegania przepisów epidemicznych w Polsce.

(fot. Adam Guz/KPRM)

Zobacz również

24 komentarze

 1. A złodzieje i oszuści chodzą bezkarni

 2. Kiedy ktoś sprawdzi największy przekręt jakim jest plandemia

  • nigdy – to się nie skończy – socjalistyczne rządy Europu nie dopuszczą do tego.
   Ludzie w domach i szpitalach umierają na nieleczone choroby bo pandemia jest, a jak już ktoś zejdzie na zawał albo nowotwór doczepiają mu metkę Covid-19 – żenujące.
   Tylko ludzie to mogą zmienić – tylko jacy? 74 % lewactwa w Polsce raczej tego nie dokona – na wyborach prezydenckich już się POPiSali – reszta „wolnych”, mądrych ludzi jest przez milicję i sądy tłumiona

 3. pisowscy bandyci działający w majestacie bezprawia!!!

 4. A na drzewach, zamiast liści, będą wisieć plandemiści!

 5. Najważniejsze że 10-tego na miesięcznicy nie będzie już 3 fali.

 6. Ciekawe że policja jako przedstawiciel prawa i jego egzekwowania daje się wciągać w łamanie prawa, konstytucji…. Obserwuję to od początku pandemii i jestem ciekawa finału. Rząd nie wprowadzi stanu nadzwyczajnego bo to się wiąże z odszkodowaniami ale bezkarnie ogranicza prawa i wolność obywateli i przedsiębiorców.. Coś niesamowitego

 7. ja chcę wiedzieć gdzie gowin złapał syfa!!!!!

 8. U mnie u fryzjera od ROKU ani razu żadna z pracujących osób nie miała na twarzy maski. W sklepie spożywczym obok Pani też nie zakłada i gołymi rękami przekłada pieczywo… Tyle w temacie.

  • Korektor kropeczek

   I prawidłowo. Żyć trzeba. A kowidianie jak mają się bać to niech chodzą w sztormiakach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021