690 680 960

Skazani wykonali ozdoby świąteczne. Środki ze sprzedaży stroików przeznaczone będą na pomoc osobie potrzebującej (zdjęcia)

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim zakończył się kolejny świąteczny program resocjalizacji. Kultywowanie tradycji może ułatwić skazanym ponowne wejście w rolę społeczną.

Powtarzalność obyczajów daje poczucie bezpieczeństwa zarówno osadzonemu powracającemu na łono rodziny jak i jego bliskim. Przestrzeganie tradycji jest zatem bardzo ważnym składnikiem prawidłowego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie.

– Inicjatywy, w których biorą udział więźniowie, mają na celu wzbudzanie woli współdziałania w kształtowaniu społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności. Wskazują na możliwość twórczego i ciekawego spędzania wolnego czasu. Pozwalają dostrzec płaszczyzny, o których nasi podopieczni nie wiedzieli lub o nich zapomnieli. Wielu z nich wywodzi się z rodzin patologicznych lub mających trudną sytuację materialną i życiową. Dzięki udziałowi w realizowanych formach zajęć, osadzeni mogą zapomnieć o trudnych doświadczeniach życiowych skupiając się na nadrzędnych wartościach, którymi jest niesienie pomocy potrzebującym – informuje por. Marcin Mikita rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

W ramach tego programu skazani własnoręcznie wykonali świąteczne ozdoby związane ze świętami Wielkiej Nocy. Przedmioty te odebrał Bartłomiej Bednarz, instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej.

Dzięki sprzedaży kolorowych stroików – pisanek pozyskane zostaną środki, które przeznaczone będą na pomoc osobie potrzebującej. Ośrodek Kultury uczestniczy w zbiórce środków na rehabilitację nauczyciela ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu.

(fot. ZK Opole Lubelskie)

8 komentarzy

 1. Świetna inicjatywa.Gdzie można zakupić te cudeńka?

 2. dlaczego oni nie pomagają w hospicjach i dps. zwyrole powinni wiedziec co znaczy bezbronny człowiek.

 3. Maian Janusz pazdzioch

  Doly kopac a nje caly dzien lezec i zrec na mój koszt

 4. Ta cała resocjalizacja to pic na wodę ,zdecydowana większość z nich wyjdzie i będzie robić to samo ,takie mają patologiczne geny i żadna resocjalizacja tego nie zmieni

 5. odezwało się trzech ideałów na codzień pijacych i bijących za 500+

 6. Brzydzę się TYM.Amen.

 7. Powinni zwyrodnialcy skonać w kamieniołomach

 8. Piotrek popieram Twe słowa.Amen.

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas