Skazani wykonali ozdoby świąteczne. Środki ze sprzedaży stroików przeznaczone będą na pomoc osobie potrzebującej (zdjęcia)

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim zakończył się kolejny świąteczny program resocjalizacji. Kultywowanie tradycji może ułatwić skazanym ponowne wejście w rolę społeczną.

Powtarzalność obyczajów daje poczucie bezpieczeństwa zarówno osadzonemu powracającemu na łono rodziny jak i jego bliskim. Przestrzeganie tradycji jest zatem bardzo ważnym składnikiem prawidłowego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie.

– Inicjatywy, w których biorą udział więźniowie, mają na celu wzbudzanie woli współdziałania w kształtowaniu społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności. Wskazują na możliwość twórczego i ciekawego spędzania wolnego czasu. Pozwalają dostrzec płaszczyzny, o których nasi podopieczni nie wiedzieli lub o nich zapomnieli. Wielu z nich wywodzi się z rodzin patologicznych lub mających trudną sytuację materialną i życiową. Dzięki udziałowi w realizowanych formach zajęć, osadzeni mogą zapomnieć o trudnych doświadczeniach życiowych skupiając się na nadrzędnych wartościach, którymi jest niesienie pomocy potrzebującym – informuje por. Marcin Mikita rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

W ramach tego programu skazani własnoręcznie wykonali świąteczne ozdoby związane ze świętami Wielkiej Nocy. Przedmioty te odebrał Bartłomiej Bednarz, instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej.

Dzięki sprzedaży kolorowych stroików – pisanek pozyskane zostaną środki, które przeznaczone będą na pomoc osobie potrzebującej. Ośrodek Kultury uczestniczy w zbiórce środków na rehabilitację nauczyciela ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu.

(fot. ZK Opole Lubelskie)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Świetna inicjatywa.Gdzie można zakupić te cudeńka?

  2. dlaczego oni nie pomagają w hospicjach i dps. zwyrole powinni wiedziec co znaczy bezbronny człowiek.

  3. Maian Janusz pazdzioch

    Doly kopac a nje caly dzien lezec i zrec na mój koszt

  4. Ta cała resocjalizacja to pic na wodę ,zdecydowana większość z nich wyjdzie i będzie robić to samo ,takie mają patologiczne geny i żadna resocjalizacja tego nie zmieni

  5. odezwało się trzech ideałów na codzień pijacych i bijących za 500+

  6. Brzydzę się TYM.Amen.

  7. Powinni zwyrodnialcy skonać w kamieniołomach

  8. Piotrek popieram Twe słowa.Amen.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych