Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 835 idą pełną parą (zdjęcia)

Remontowany odcinek jest już ostatnim w naszym regionie, który wymagał przeprowadzenia tego typu prac. Inwestycja ma zostać zakończona do lutego 2022 roku.

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku od Biłgoraja go granicy z województwem podkarpackim. Trasa prowadzącą z Lublina przez Wysokie, Biłgoraj, Sieniawę, Przeworsk, Kańczugę, Dynów do Grabownicy Starzeńskiej przebudowywana jest już od kilku lat. Obecnie remontowany jest ostatni odcinek w naszym regionie, który wymagał przeprowadzenia tego typu prac.

Inwestycja obejmuje 25 km drogi przebiegającej przez teren trzech gmin: Biłgoraj, Księżpol oraz Tarnogród. Roboty prowadzone są na 16 odcinkach: w Płusach, Tarnogrodzie, Księżpolu, Luchowie, Majdanie oraz w okolicach miejscowości Okrągłe i Korczów. Prowadzona jest m.in. rozbiórka chodników, ogrodzeń, wykonywana jest też warstwa konstrukcyjna przebudowywanej drogi, a także trwają prace branży teletechnicznej, elektroenergetycznej oraz sanitarnej. Na zaawansowanym etapie są też prace przy budowie obiektów inżynieryjnych w Płusach, Luchowie i Księżpolu.

Zadanie realizowane jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie za blisko 158 milionów złotych. Oprócz poprawy warunków jazdy, inwestycja ma podnieść bezpieczeństwo zarówno kierowców, rowerzystów jak i pieszych. W naszym regionie jest to jedna z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich, do tego stanowi alternatywę dla drogi krajowej nr 19, zapewnia dojazd do autostrady A4, jest też wybierana przez większość kierowców wybierających się w Bieszczady. Prace mają potrwać do lutego 2022 roku.

(fot. ZDW)

4 komentarze

  1. ja cię kręcę niesamowite znowu Starbag robiący wszystko pod sznurek od snopowiązałki..brawooooo

  2. 835 po przebudowie na odcinku Wysokie -Piotrków z przed 3 lat już wymaga remontu dziury i zapadliska świadczy o jakości wykonanych prac

  3. Do fan strabaga i kierowcy.Gdzie wy widzicie błędy strabaga i gdzie to trzeba remont robić na trasie Frampol-wysokie.Puknijcie się obaj ,w te wasze puste ,durne Sagany.

    • Do Krzycho
      Wystarczy się przejechać, przeanalizować i uruchomić ten swój „pusty Sagan” ale przecież takiego wielkiego i durnego jak Twój to ciężko rozumem i myśleniem napełnić….