690 680 960

Czy warto szukać rozwiązań naszych kompleksów w medycynie estetycznej?

Krzywa przegroda nosowa, zbyt małe usta, rozstępy i przebarwienia – to problemy, z którymi większość z nas mierzy się przed lustrem. W obecnym kulcie idealnego ciała warto nie dać się ponieść modzie i zadbać o miłość do samego siebie.

W końcu nasze ciało i skóra pełnią szereg istotnych funkcji, dzięki którym możemy żyć, dlatego odczuwanie wdzięczności i akceptacji względem własnego wyglądu jest niezwykle ważne. Co jednak zrobić, gdy nie możemy pogodzić się z pewnymi skazami na naszym wizerunku? Odpowiedzi możemy poszukać u lekarza medycyny estetycznej.

Kiedy warto poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

Zmiana w naszym wizerunku, czy to taka, która będzie tylko na chwilę, czy taka, która zostanie z nami do końca życia to zawsze decyzja, do której warto podejść odpowiedzialnie. W końcu przyjdzie nam żyć z konsekwencjami tego wyboru przez dłuższy czas. Warto również zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw i następstw, jakie wiążą się z wykonaniem niektórych zabiegów. Dużą pomocą jest w tym wypadku Internet, choć oczywiście najlepiej zadać wszystkie nurtujące nas pytania lekarzowi na konsultacji.

Do zabiegów medycyny estetycznej powinniśmy podchodzić wtedy, gdy jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Nie możemy oczekiwać od lekarza cudów, nie możemy też opierać na tych zmianach całego swojego poczucia wartości, gdyż taka postawa jest często brzemienna w skutkach – niektórzy uzależniają się od zabiegów medycznych, inni pogłębiają jeszcze bardziej swoje problemy z samoakceptacją, mając żal, że nie wyglądają zawsze tak, jak po wyjściu od lekarza.

Po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej możemy, a nawet powinniśmy się udać wtedy, gdy pragniemy poprawić nasz wygląd lub zrekonstruować go po traumatycznym wydarzeniu. Lekarze są po to, by nam pomóc w odzyskaniu czy uzyskaniu tego wizerunku, który ułatwi nam codzienne funkcjonowanie i poprawi jakość życia.

Pamiętajmy, że żadna presja z zewnątrz – czy to negatywna czy pozytywna – nie powinna być powodem do chęci dokonania zmian w swoim ciele. Decyzja ta powinna wypływać z nas, bo tylko my wiemy, co jest dla nas najlepsze.

 

 

Z czym może pomóc nam lekarz?

Spektrum działania lekarza medycyny estetycznej jest bardzo szerokie, często skupia się na wspomnianej wcześniej rekonstrukcji oraz na zabiegach typu beauty, których celem jest poprawa wyglądu pacjenta. Do najczęściej wykonywanych zabiegów w Polsce zaliczyć możemy:

 • powiększanie i modelowanie ust;
 • wypełnianie zmarszczek;
 • lifting twarzy;
 • liposukcja;
 • depilacja laserowa;
 • mezoterapia;
 • peelingi chemiczne;
 • zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Oczywiście lista oferowanych zabiegów jest dłuższa. Co jest bardzo ważne to fakt, że nie powinniśmy się przy wyborze lekarza sugerować ceną. Oczywiście kuszące promocje zachęcają do wykonania zabiegów, jednak pierwszorzędne znaczenie powinny mieć zawsze kwalifikacje lekarza oraz sposób, w jaki pracuje z pacjentami. Warto szukać na ten temat opinii w internecie, zanim zaryzykujemy i zawierzymy nasze zdrowie komuś nieodpowiedniemu.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas