Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poznaliśmy kolejnych Ambasadorów Województwa Lubelskiego. Przyznano też certyfikaty Marka Lubelskie

Właśnie zakończyła się jubileuszowa, XXV Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego. Wydarzenie miało też bogaty program artystyczny. Przedstawiamy laureatów.

W sobotę, 3 lutego, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego oraz certyfikaty projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Jeżeli chodzi o Ambasadorów za ubiegły rok, to wyłoniono trzech laureatów – osobę, firmę i instytucję – którzy wnieśli istotny wkład w rozwój naszego regionu oraz w jego promocję w kraju i za granicą. Natomiast logiem Marka Lubelskie może poszczycić się kolejnych 8 firm.

Ambasadorem Województwa Lubelskiego za 2023 rok w kategorii firma została lubelska Spiżarnia. To jedna z największych polskich spółek zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych na rynkach zagranicznych. Zatrudnia ponad 450 pracowników, posiada centrum dystrybucyjne w Lublinie oraz magazyny w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii. Zaopatruje w towary ponad 1100 sklepów w krajach Europy Zachodniej, oferując 13 tys. artykułów z Polski a także pochodzenia ukraińskiego i rumuńskiego.

W kategorii instytucja laureatem okazała się Politechnika Lubelska. Uczelnia w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 70-lecia, jest regionalnym liderem pod względem liczby zgłoszeń patentowych i udzielanych praw własności przemysłowej. A to przekłada się na innowacyjność i gospodarczy rozwój województwa. Jeżeli zaś o kategorię osoba, tytuł ten otrzymał Janusz Józefowicz. Jest to jeden z najbardziej znanych polskich choreografów, aktor, scenarzysta i reżyser. Twórca słynnych musicali, jak „Metro”, „Piotruś Pan”, „Romeo i Julia”, dyrektor artystyczny Teatru „Studio Buffo” w Warszawie. Dzieciństwo i szkolne lata spędził na Lubelszczyźnie – w Borzechowie i w Lublinie. Z naszym regionem wiąże też swoje pierwsze, bardzo wczesne, działania artystyczne, głównie muzyczne.

Wśród nominowanych do tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego byli również: Elremet Spółdzielnia Inwalidów w Białej Podlaskiej; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pryzmat z Hrubieszowa; Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo; Roztoczański Park Narodowy; prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil – rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie oraz skrzypaczka Zuzanna Małgorzata Budzyńska-Ogryzek. Obecnie, po dzisiejszej XXV już edycji wydarzenia, mamy już 84 ambasadorów, w tym 7 specjalnych.

Z kolei laureatami projektu gospodarczego Marka Lubelskie zostali: dostawca innowacyjnej żywności funkcjonalnej i sportowej -Amer-Pharma z Lublina, producent opakowań ekologicznych – C2C z Lublina, producent wódek i likierów – Cieleśnica z Rokitna, producent produktów opartych na Technologii Efektywnych Mikroorganizmów Greenland Technologia EM z Janowca n/Wisłą, producent odzieży damskiej Karko Robert Karkowski z Biłgoraja, producent pasz dla zwierząt gospodarskich Kojpasz z Wisznic, Restauracja Czarna Dama z Janowca oraz dystrybutor polskich towarów za granicą Spiżarnia z Lublina. W programie Marka Lubelskie uczestniczy już 108 firm z naszego regionu.

XXV jubileuszowa Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego miała też bogaty program artystyczny. Gwiazdą wieczoru była jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek Anita Lipnicka. Muzyczną oprawę Gali zapewnili też inni artyści: trio kameralistek – Aleksandra Głuch, Justyna Hebda i Justyna Czuryło; wokalista i trębacz Mateusz Mijal oraz Wiktora Franciszka Trynkiewicz z zespołem Moonset Cover Band. Niespodzianką był spektakl Teatru Piaskowej Animacji, w którym Marina Rysicz „namalowała” piaskiem obrazki z 25-letniej historii Ambasadora Województwa Lubelskiego.

5 komentarzy

  1. Słynna propaganda ala PIS jak widać nowa władza a propaganda na tym samym poziomie

  2. Ambasador z wąsami, z obca flagą w klapie, ja pierdzielę!

  3. Czy ta sytuacja z akademikami Politechniki i 70 tys. została już wyjaśniona?

  4. Co to za Marek ?.

  5. Wojciechowski to na każdą imprę się załapuje. Jego cyba tylko na to trzymająw tym województwie cebulakowym.

Dodaj komentarz

Z kraju