Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar w domu wielorodzinnym. Uszkodzona pralka przyczyną pojawienia się ognia

Wczoraj w jednym z domów wielorodzinnych w Małkowie doszło do pożaru. Przyczyną pojawienia się ognia była pralka. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków.

W środę przed godziną 13 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Małkowie gmina Mircze doszło do pożaru. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków z JRG Hrubieszów, oraz dwa zastępy z OSP KSRG Mircze i OSP KSRG Kryłów.

Po dotarciu na miejsce ratowników stwierdzono, że z jednego z mieszkań na parterze budynku wydobywa się dym. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca pożaru, zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych ugasili pożar w mieszkaniu.

W pomieszczeniach objętych zadymieniem nikogo nie było. Strażacy przewietrzyli mieszkanie i w rozmowie z właścicielką mieszkania ustalili, że prawdopodobną przyczyną pożaru była uszkodzona pralka, od której zaczął się pożar. Na miejscu pożaru był obecny również patrol policji. Straty oszacowano na 30 tyś zł, a uratowano wartości 200 tyś zł.

(fot. PSP Hrubieszów)

4 komentarze

  1. I juz powinien iść pozew na producenta pralki

  2. Pralka miała pewnie 20 lat. Skorodowana grzałka miała przebicie na obudowę, a obudowa pralki była zerowania. Dlatego pewnie się zapaliła.
    Gdyby była nowsza instalacja elektryczna z różnicówką, do pożaru by nie doszło.

    • jakby pralka była podłączone do zerowanego gniazda to w przypadku przebicia na grzałce zadziała bezpiecznik tzw. S

  3. podlaczenie do przewodu zerowego jest bezpieczniejsze pod warunkiem odpowiedniego wykonania roznicowka to dla mnie tylko awaryjne zabezpieczenie tak jak esy

Z kraju