Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar tartaku w Gozdowie. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad 4 godziny (zdjęcia)

W piątek po południu strażacy z terenu powiatu hrubieszowskiego walczyli z pożarem tartaku. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Wczoraj, 17 maja około godziny 17.35 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu w budynku produkcyjnym tartaku w miejscowości Gozdów. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano 8 zastępów strażaków, w sumie 20 osób.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy stwierdzili, że płomienie i gęsty dym wydobywają się z dachu hali produkcyjnej tartaku. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu terenu wokół obiektu, a następnie podaniu czterech prądów wody na palącą się więźbę dachową. Strażacy cały czas monitorowali sytuację za pomocą kamery termowizyjnej, aby wykryć ewentualne nowe zarzewia ognia.

Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Mimo to, akcja gaśnicza trwała aż 4 godziny i 36 minut. W działaniach ratowniczych udział wzięły 4 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, a także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Werbkowic, Turkowic, Podhorców i Sahrynia.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Straty w wyniku pożaru wstępnie oszacowano na około 1 mln złotych.

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. Ewelka rewelka

    Jacy hojni, a przy tym rozrzutni byli, 4 prądy wody podali (po jednym na zastęp !)

Dodaj komentarz