Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wczoraj w Garbowie, dzisiaj w Lublinie. Trwa Wyścig Kolarski Tandemów oraz Hetman Paracycling Cup (zdjęcia)

Rozpoczął się ostatni etap XXIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz II Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Dzisiaj kolarze rywalizują na terenie strefy ekonomicznej na Felinie.

Poniedziałek 3 maja to ostatni dzień wyścigów tandemów, które od trzech dni odbywają się na terenie Lublina oraz powiatu lubelskiego. W piątek zawodnicy XXIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz II Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny rywalizowali na ulicach Lublina m.in. Poligonowej i Zelwerowicza.

Po południu w Dysie odbywał się drugi etap. Z kolei w niedzielę zawodnicy pojawili się w Garbowie, gdzie start i metę trzeciego etapu wyznaczono przed Urzędem Gminy. Trasa wiodła przez ul. Słoneczną, miejscowości Ługów i Gutanów, oraz ul. Szkolną i Krakowskie Przedmieście.

Dzisiaj wyścig ma miejsce na terenie strefy ekonomicznej na Felinie. Start i meta są zlokalizowane na ul. Hessa, zaś trasę wyznaczono ulicami: Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Rataja. Ulice te do godz. 13:30 będą wyłączane z ruchu pojazdów.

(fot. Hubert)

2 komentarze

  1. Gdzie maseczki?

  2. darmowy doradca dla Garbowa

    Ale tam jemioły dużo na drzewach, w Lublinie już by była afera, że drzewa poumierają, a tutaj o to chodzi zapewne. Park w Garbowie trzeba sobie powiedzieć szczerze nie ma racji bytu drzewa to samosiewy, a cenne gatunki to spróchniałe stare żywe trupy. Ale zaraz Gmina wyposażyła raczej w dźwigi straż pożarną to może i strażacy wycieli by na święta Bożego narodzenia tego pasożyta. Sprzedać frajerom gałązki tej jemioły albo spalić od razu. Niech strażacy poćwiczą sobie prace na wysokości bo nie wiadomo kiedy z bloku wójt będzie miał ochotę skoczyć jak wycieknie prawda o „ratowaniu” cukrowni. A o budowaniu oczyszczalni i Gazu oraz śmieciach z cmentarza zakopywanych nie wspomnę. Wszystko za zgodą proboszczów było jawnie i w porozumieniu niezależnych. A na zielone świątki do kościoła dać to nie niszczyć młodych brzóz.

Z kraju