690 680 960

Powstaje pierwsza w Polsce Grupa Pomocy Humanitarnej przy Polskim Czerwonym Krzyżu

Powodzie, nawałnice, pożary – dzieją się nie tylko gdzieś daleko, dotykają nasz kraj coraz częściej, występują w naszej okolicy. Klęski żywiołowe, katastrofy niszczą ludzkie życie. Polski Czerwony Krzyż tworzy na Lubelszczyźnie pierwszą w Polsce Grupę Pomocy Humanitarnej.

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w bieżącym roku rozpoczął przygotowania do utworzenia Grupy Pomocy Humanitarnej. Działanie to wspierane jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Po raz pierwszy na Lubelszczyźnie będzie tworzone innowacyjne rozwiązanie służące niesieniu pomocy ofiarom klęsk i katastrof. Projekt jest komplementarny z szeregiem krajowych i międzynarodowych dokumentów strategicznych. Działania są spójne m.in. z Europejską Strategią na Rzecz Wzrostu „Europa – 2020”, wzmacniają zdolność społeczeństw do reagowania na wypadek nieszczęść.

Wczoraj rozpoczęła się rekrutacja do projektu. Poszukiwane są osoby, które są odważne i lubią wyzwania. Mają w sobie chęć do pomagania innym i chcą tworzyć skład pierwszej w Polsce Grupy Pomocy Humanitarnej PCK. Szczegóły znajdują się na stronie pck.lublin.pl lub pod numerem telefonu 607 32 33 13.

Każdy z uczestników weźmie udział w cyklu szkoleń związanych z pomocą humanitarną, tak aby był jak najlepiej przygotowany do działań w trudnych warunkach. Równolegle tworzony jest największy w Polsce Magazyn Interwencyjny PCK. Zgromadzone w nim zapasy pozwolą udzielić pomocy humanitarnej jednorazowo 4 500 osób.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Powinni zlikwidować te wszystkie pseudo fundacje i inne pasożyty,które pod przykrywką pomocy wyciągają od ludzi kasę.

  2. Inicjatywa super, szkoda tylko, że to nie pierwsza taka jednostka w Polsce. Jedna już istniała, przy Warmińsko – Mazurskim oddziale okręgowym w Olsztynie. Tak istniała w czasie przeszłym, bo jej rozwój został zachamowany przez zarząd główny PCK, co doprowadziło do zamknięcia grupy na początku roku.

Kursy walut

  • USD 4.3043zł -0.47%
  • GBP 5.3177zł -0.23%
  • EUR 4.6801zł -0.1%
  • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas