Poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia na skrzyżowaniu w Lublinie (zdjęcia)

W czwartek po południu na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Fabryczną, Wolską i Łęczyńską doszło do poważnego wypadku. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 15:30 na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Fabryczną, Wolską i Łęczyńską. Zderzyły się tam trzy pojazdy, karetka pogotowia ratunkowego i dwa pojazdy osobowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Jak wstępnie ustalono, karetka jechała od strony Majdanka. W pojeździe przewożona była kobieta w zagrożonej ciąży. Na skrzyżowaniu w bok pojazdu uderzyło audi. Wytrącona z toru jazdy karetka zderzyła się z toyotą.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, które przetransportowano do szpitali. Na miejscu pracują policjanci,którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia. Występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Ul. Fabryczna w kierunku centrum jest całkowicie zablokowana. Utworzyły się korki, w których utknęła część autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej. Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać kilka godzin.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

53 komentarze

 1. jesli karetka jechala na sygnale to sprawa jest prosta ,osoba kierujaca miala muze na maksa albo sluchawki w uszach i wszystko w d…ie.,miala zielone albo mial i cisnela

  • karetka na sygnale ma ratować a nie zabijać!Kierowca karetki nie ma bezwzględnego pierwszeństwa.

   • Dopisz jeszcze, że karetka ma czekać jak autobus wyjeżdżający z zatoki, bo nie ma bezwzględnego pierwszeństwa. Tylko po co w takim razie nadaje sygnały uprzywilejowania?

   • I jak wjeżdża na czerwonym na skrzyżowanie to wypadało by zachować szczególną ostrożność, bo ktoś może mieć zielone 😉
    To jedna z tych nowych karetek co właśnie idzie na złom czy jakaś stara ?

    • wypadałoby

    • Drogi Franiu,gdy już przesiądziesz się z hulajnogi na rowerek i pojedziesz dwa lub trzy podwórka dalej,przy odrobinie koncentracji zobaczysz że ruch drogowy to straszne łamigłówki. Nie zrażaj sie tym,być może i Ty kiedyś będziesz miał prawo jazdy.Zacznij myśleć w ilu miejscach nie możliwe jest dostrzeżenie nadjeżdżających pojazdów.Pytasz po co karetka nadaje sygnały uprzywilejowania,nadaje je po to aby kierowcy mogli umożliwić jej sprawne przemieszczanie się po jezdni.

     • Tępota Frania przeraża,wszyscy mają obowiązek ustąpić pojazdom na sygnałach dzwiękowych i świetlnych,a kierowcy tych pojazdów muszą zachować szczególną z podkreśleniem SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ przy przejeździe np.przez skrzyżowanie.Równie dobrze można ciąć na sygnałach przez przejazd kolejowy?Pomyśl Frania,bo Twoje ego wyprzedza IQ.

     • Ortografia!
      niemożliwe

   • Zgadza się ma ratować
    A nie zabijać tym bardziej że z pewnością
    Kierowca karetki wjechał na czerwonym na skrzyżowanie ale tego w opisie oczywiście brak czyli jak by jechał TIR to co mnie obchodzi mam bomby włączone i jadę super myślenie kierowcy karetki

    • Xxm Czas zaczac czytać ze zrozumieniem 😉
     Wjechała na czerwonym , bo wiozla kobietę w zagrożonego ciąży , a to ja do tego upowaznia . To był jak sama nazwa wskazuje wypadek , sens komentowania kto miał jaka rolę w tym zdarzeniu jest żaden .

   • to audi ma tak skasowany przód, że na pewno facet nie jechał 50 na skrzyżowaniu.
    ciekawe co z maluszkiem

   • pr. jazdy mam z chipsów

    szkoda,że nie wiozła ciebie mądrala lub twojego bliskiego

  • Osoba kierująca miała przede wszystkim aŁdi.

  • i cisnęła…tzn. cisną ją (tę osobę) klocek.

  • A jakie to ma znaczenie, zgodnie z Polskim prawem pojazd uprzywilejowany nie ma bezwzględnego pierwszeństwa.
   A gdzie było zachowanie „Szczególnej Ostrożności” ?
   Na cmetarzu jest wiele nagrobków z napisem: ” Tu leży ten co myślał że karetka ma bezwzględne pierwszeństwo”

  • nie prosta przy jezdzie na sygnalekartka w razie wypadku kierowca jest wspolwinny dostaje mandat.

  • To teraz następne karetki wioząc tych kierowców osobówek powinni stawać na każdych światłach i wieźć naokoło i słuchać jak ci wyją z bólu. I w karetce powinni na maxa muzę włączyć.

 2. kierowaca audi ma rozum,sory,ale moj sasiad ktory nie ma prawa jazdy jadac autem i slyszac sygnal karetki obseruje zwalnia ,zjezdza albo sie zatrzymuje,kierowaca audi sie nie zatrzymal z prostego powodu,bo nie slyszal sygnalu,chyba ze samobojca,a nie slyszal sygnalu bo mial muze

  • Nie zatrzymał się, bo jemu się bardziej spieszyło, a poza tym nie będzie ulegał durnym przepisom zmuszających normalnych kierowców do ustępowania pojazdom uprzywilejowanym, jeżdżącym jak święte krowy.

 3. Karetka nigdy nie ma pierwszeństwa. Jak zwykle ratownicy i afera a kierowca osobówki będzie winny. Przepisy o tym mówią. Należy umożliwić zachowując zasadę ograniczonego zaufania dotyczy to służb uprzelijowanych jak i kierowców przejazd a nie ustąpić pierwszeństwa. Przełożeni pojazdów uprzeliwijpwanych do szkolcie ludzi nawet przez bhp. Zróbcie z tym porządek. My jako użytkownicy nie zawsze jesteśmy winni.

  • Jak to nie ma? Przecież rozpędzona karetka nie zatrzyma się w miejscu!

   • Przed wjazdem na skrzyżowanie z czerwonym, powinna zwolnić do takiej prędkości, którą umożliwi jej zatrzymanie się gdyby wymagała trgo sytuacja.
    Ty to we wszystkim zawsze próbujesz być alfa i omega.

    • Ale w żadnym wypadku nie powinniśmy analogicznie rozpatrywać sytuacji auto vs pieszy przy przejściu – Franio w ogóle tego nie miał na myśli!

 4. ŁoŁdi to chyba 50 nie jechał??

 5. Niestety niektórzy kierowcy karetek nie znają przepisów KRD -włączenie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej nie oznacza bezwzględnego pierwszeństwa. Pozwala jedynie na niestosowanie do znaków czy sygnalizacji świetlnej. Jeżeli karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, to mimo wszystko kierowca jadący na zielonym miał pierwszeństwo.

 6. Kulesza na pewno się ucieszy 😂🤣

 7. Komentarze poniżej pasa – sami eksperci

  • O to to, nam już nie pozostało nic do dodania. 😜Środowisko eksperckie się wypowiedziało więc nam pozostało zamilknąć

 8. Kilka razy pisałem, że gdyby po PdP „przechodziły” ciężarówki, po przejazdach rowerowych ciężarówki jeździły, a pojazdami uprzywilejowanymi były zawsze ciężarówki pożarnicze to do wypadków z w/w uczestnikami ruchu dochodziłoby znacznie mniej.
  Grono tych wypadków bierze się tylko z tego powodu, że poganiacze są przekonani, że inni będą im ustępować. I tak się z reguły dzieje. Ale nie zawsze. I wtedy kończy się to wypadkiem.

  • A żeby do ciebie jechała twoje wymarzoną karetka… Kulturalna, co każdego przepuści.

 9. Co do pustych komentarzy nie byłeś nie widziałeś nie wiesz – karetka prawidłowo zwolniła upewnić się że nic nie jedzie ale Audi stanowczo za szybko jechało co będzie widać na filmie.

 10. Jak był ubrany kierowca karetki?

 11. Byłam świadkiem tego wypadku. Kierowca karetki jak się zbliżał do skrzyżowania zachował ostrożność a w momencie opuszczania skrzyżowania kierowca audi uderzył w bok karetki. Można powiedzieć,że o włos uniknęłam potrącenia.

  • No to podziel się tą informacją z Policją bo jeśli nie ma tam żadnych kamer ani nagrań to kierowca karetki jeśli wjechał na czerwonym będzie się musiał się nieźle nagimnastykować żeby udowodnić że nie jest wielbłądem 😉

   • Nadal niech zatrudniają i niech jeżdżą dzieci bez żadnego doświadczenia. Dalej pozwolić im wypracowywać po 300, 400 godzin miesięcznie. Wtedy będą wypoczęci i nie będą popełniać błędów
    I najlepiej zespoły 1 osobowe.
    Wielkie brawa dla Pana Zdzisława K dyrektora tego cyrku zwanego WPR Lublin

 12. … umcc ! … umcc ! … umcc ! … bum ! ??? … rmf … fm !

 13. Ciekawe czy jakby w tej karetce jechała wasza dziewczyna/żona w zagrożonej ciąży to też byście pisali, że wina karetki albo że nie miała pierwszeństwa. Osły.

 14. Franiu ,co ty byś biedaku z sobą zrobił ,jak by nie daj boze ten portal zniknął i nie miałbyś z kąd czerpać wiadomosci do wypisywania tych swoich mądrosci i gdzie ich wypisywać .Wariatkowo wczesniej czy pózniej jak nic

 15. Wjeżdżając na skrzyżowanie nawet na zielonym nie jesteśmy zwolnieni z zachowania szczególnej ostrożności.

 16. W przypadku kadetek, straży należy wprowadzić bezwzględne pierwszeństwo. Tutaj wielu mądrych siedzi i mówi co powinien kierowca karetki, ale gdyby pedzila do Was to zawsze byście narzekali, że jechała za długo.
  Zdrowia wszystkim i więcej rozsądku oraz zrozumienia, że karetka to czyjeś zdrowie lub życie.

 17. Co z poszkodowanymi? Dużo zdrowia, szczególnie dla maluszka.

 18. a łołdi buspasem nie zapier……

 19. Czy osoby głuche i niedoslyszące mogą zrobić prawo jazdy? Mogą! I tyle w tym temacie.

 20. Tyle komentarzy. Tylko z zasadniczego opisu tego wypadku nie wiemy, czy karetka jechała na sygnałach? W tej sytuacji zbędna dyskusja.

 21. Kuba 300-400godz.to Ty potrzebujesz w abramowicach niuniu Ty masz jeszcze mleko pod nosem a piszesz takie durne komentarze,że szok.Przykre jest czytać takich znawców co nie maja zielonego pojęcia.Proponuje co niektórym ptaszkiem się pobawić a nie wypisywać takie durnoty na 112 lublin.

 22. Szkoda, widać że nowa karetka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8833zł 1.13%
  • GBP 4.9467zł 1.4%
  • EUR 4.5272zł 0.73%
  • CHF 4.1998zł 0.62%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki