Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Krzysztof Żuk zwycięzcą plebiscytu na najlepszych samorządowców. Wśród prezydentów miast był nie do pokonania

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszych samorządowców 2019 roku. Z kolei radny miejski w Bełżycach Marcin Sobczak znalazł się w tzw. Superradzie.

Portal Samorządowy ogłosił wyniki plebiscytu na najlepszych samorządowców 2019 roku. O tytuł najlepszego, rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty oraz województwa. W sumie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 na marszałków województw, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i wójtów, a także radnych województw, miast, gmin i powiatów oddano ponad 173 tys. głosów.

Co ważne, przyjmowane były zarówno głosy poparcia, jak i dezaprobaty wobec kandydatów. Do drugiego etapu zakwalifikowano tych samorządowców, którzy mieli dodatni bilans głosów, czyli więcej dodatnich niż ujemnych. Aby wyrównać siłę każdego oddanego głosu, organizatorzy plebiscytu uzyskany wynik podzielili przez liczbę mieszkańców miejscowości czy regionu, który reprezentuje dany samorządowiec. Dzięki temu szansę walki o podium uzyskali także włodarze czy radni z mniejszych miejscowości.

Wśród gospodarzy regionów zwyciężył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. W gronie starostów powiatów najwięcej głosów zdobyła Barbara Kuźmicka-Rogala – starosta powiatu mrągowskiego. Jeśli chodzi o burmistrzów, najlepsza okazała się rządząca Lędzinami w województwie śląskim Krystyna Wróbel. W głosowaniu na najlepszego wójta zwyciężył wójt gminy Szreńsk w województwie mazowieckim Marek Nitczyński. Wśród prezydentów miast, podobnie jak przed rokiem, nie do pokonania okazał się prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

– Po blisko dekadzie intensywnej pracy, Lublin jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości skutkował ponad 100 nowych firm, które wybrały Lublin i stworzyły tysiące miejsc pracy. Ponad 4 mld środków przeznaczonych na inwestycje sprawiły, że Lublin jest dobrze skomunikowanym i wygodnym miastem do życia. Cały czas jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków europejskich. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 planujemy realizację inwestycji na kolejne 2 mld zł. Lublin jest dzisiaj rozpoznawalną marką, co potwierdziło Ministerstwo Sportu i Turystyki, przyznając naszemu miastu tytuł „Polskiej Marki Turystycznej”. Przed nami bardzo wiele wyzwań. Dziękuję za wyróżnienie, to dla mnie zaszczyt, ale i kolejny powód do dalszej intensywnej pracy na rzecz dynamicznego rozwoju Lublina – powiedział Krzysztof Żuk.

W obecnej edycji plebiscytu po raz pierwszy wybrano też tzw. Superradę. Znalazło się w niej dziesięciu radnych różnych szczebli, którzy legitymowali się największą popularnością. Wśród nich znalazł się Marcin Sobczak – radny miejski w Bełżycach.

(fot. lublin112.pl)

75 komentarzy

 1. Może to samorządowcy głosowali, a wynik jest wyrazem ich uznania dla naszego włodarza w zakresie łamania ustawy antykorupcyjnej czy współpracy z developerami.

 2. Ach te rozdarte głębokie gardła pisdorkow ?
  Brawo dla tego pana.

 3. Żuk który wszystko podpisze byleby sie hajs zgadzal. Trzeba trochę poczytać. Plebiscyt developerów czy kto głosował? Wystarczy się przejechać po osiedlach chyba każde nowe osiedle to polski chów klatkowy a wisienka na torcie to Gęsia. Strefa ekonomiczna w mieście? A czemu by nie( magazyny przed felinem gdzie miał byc park technologiczny) Przekształcenie akademika na mieszkania ? Proszę cię ja bardzo( nowy blok na kompozytorów co się palił). Dług 1 mld? A kogo to obchodzi.

 4. Ponad 173 tysiące oddanych głosów.. no, no, no… Mamy 944 miasta, jak doliczyć powiaty, gminy etc to wyjdzie??? :)) a tu jeszcze samorządowcy….To po ile głosów na osobę? maksymalnie 173 minimalne 10??? :)) Ile osób pracuje dla Lubelskiego ratusza? ponad 1500 :)) :)) :))

 5. Brawo Panie Prezydencie 🙂 Gratulacje

 6. Chyba dostał to wyróżnienie za wiecznie przekładany remont ul. Głęboką i Krakowskiego Przedmieścia dziury i fale w centrum miasta. A może za system zarządzania ruchem w lublinie……..
  A z tymi przekształceniami akademików to jest tak że na ok. 10 lokali akademika ma przypadać ok. 0.9 miejsca parkingowego ;] wiec budują akademiki a potem przekształcają na mieszkania 😀 ale już nie muszą dobudowywać miejsc parkingowych
  A dobre jest to to że nowe bloki wciskają do starych osiedli ogradzają je płotem i szlabanami a biedni ludzie kurka parkują auta na parkingach starych osiedli bo na własnym niema miejsca. PATOLOGIA DEWELOPERSKA i chów klatkowy.

 7. ten plebiscyt to chyba zorganizował zaprzyjaźniony z ratuszem developer:-)

 8. Rany Boskie wygrał !!!! ZA NAJGORSZE DROGI W POLSCE !!!!! Racławickie 10 lat temu powinny być zrobione,Zana zgroza,Sowińskiego to katastrofa ,Popieuszki UKRAINA,Unii Lubelskiej to Górki Czechowskie ,Głęboka pożal sie Panie Boże,Romera rozpacz,Krasnicka już sie do remontu nadaje,Orkana szajs,Kunickiego pozostawia wiele do życzenia ,Krakowskie to samo,ludzie są takie zaległosci ze 30 lat nie wystarczy .Jeżdzę po Pl Lublin ma najgorsze drogi !!!!! A on wygrał ja zaraz z łóżka spadne !!!!

 9. Narodowy Akrobata

  Głosowali chyba pracownicy ratusza i TBV. XD

Z kraju