Krzysztof Żuk zwycięzcą plebiscytu na najlepszych samorządowców. Wśród prezydentów miast był nie do pokonania

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszych samorządowców 2019 roku. Z kolei radny miejski w Bełżycach Marcin Sobczak znalazł się w tzw. Superradzie.

Portal Samorządowy ogłosił wyniki plebiscytu na najlepszych samorządowców 2019 roku. O tytuł najlepszego, rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty oraz województwa. W sumie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 na marszałków województw, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i wójtów, a także radnych województw, miast, gmin i powiatów oddano ponad 173 tys. głosów.

Co ważne, przyjmowane były zarówno głosy poparcia, jak i dezaprobaty wobec kandydatów. Do drugiego etapu zakwalifikowano tych samorządowców, którzy mieli dodatni bilans głosów, czyli więcej dodatnich niż ujemnych. Aby wyrównać siłę każdego oddanego głosu, organizatorzy plebiscytu uzyskany wynik podzielili przez liczbę mieszkańców miejscowości czy regionu, który reprezentuje dany samorządowiec. Dzięki temu szansę walki o podium uzyskali także włodarze czy radni z mniejszych miejscowości.

Wśród gospodarzy regionów zwyciężył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. W gronie starostów powiatów najwięcej głosów zdobyła Barbara Kuźmicka-Rogala – starosta powiatu mrągowskiego. Jeśli chodzi o burmistrzów, najlepsza okazała się rządząca Lędzinami w województwie śląskim Krystyna Wróbel. W głosowaniu na najlepszego wójta zwyciężył wójt gminy Szreńsk w województwie mazowieckim Marek Nitczyński. Wśród prezydentów miast, podobnie jak przed rokiem, nie do pokonania okazał się prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

– Po blisko dekadzie intensywnej pracy, Lublin jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości skutkował ponad 100 nowych firm, które wybrały Lublin i stworzyły tysiące miejsc pracy. Ponad 4 mld środków przeznaczonych na inwestycje sprawiły, że Lublin jest dobrze skomunikowanym i wygodnym miastem do życia. Cały czas jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków europejskich. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 planujemy realizację inwestycji na kolejne 2 mld zł. Lublin jest dzisiaj rozpoznawalną marką, co potwierdziło Ministerstwo Sportu i Turystyki, przyznając naszemu miastu tytuł „Polskiej Marki Turystycznej”. Przed nami bardzo wiele wyzwań. Dziękuję za wyróżnienie, to dla mnie zaszczyt, ale i kolejny powód do dalszej intensywnej pracy na rzecz dynamicznego rozwoju Lublina – powiedział Krzysztof Żuk.

W obecnej edycji plebiscytu po raz pierwszy wybrano też tzw. Superradę. Znalazło się w niej dziesięciu radnych różnych szczebli, którzy legitymowali się największą popularnością. Wśród nich znalazł się Marcin Sobczak – radny miejski w Bełżycach.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

75 komentarzy

 1. hahaha żart roku! :/ żenada i tyle…

  • dlaczego ?

  • Ale piana z gęby bije. Dla poczytania takich komentarzy zer bez osiągnięć warto, że dostał takie wyróżnienie 🙂

  • Tak jak i twój komentarz

  • i z czego sie cieszycie czerwone pełowskie ludzie! za te zadłużenie ponad 1 mld zł które cały czas rośnie… za te chybione inwestycje jak stadion, wrotków, pływalnia, i inne obiekty sportowe które generują ogromne straty. Za mpk która lada moment podrożeje, górki czechowskie które mimo sprzeciwu ludzi i tak będą zabudowane, za plac litewski za 60 dużych baniek z kolorowymi fontannami,,, a jak postaw się a zastaw! Durne ludzie przekupione „świecidełkami” …a fabryk ,dużych zakładów, przemysłu brak! Do tego mega drożyzna mieszkaniowa! I więkoszość tyra za najniższą krajowa! LBN sie wyludnia z roku na rok…już jest 350 tys i będzie nadal maleć! Normalnie dajcie mi jeszcze łoskara za te nie/rządy;)

   • Chyba ma Pan żal do swoich ulubieńców z Pis.
    To dzięki nim, wszystko drożeje m.in. przez dużą inflację i rozdawnictwo pieniędzy.
    Droższe bilety komunikacji miejskiej, droższe mieszkania to skutki prowadzenia polityki przez PIS.
    Proszę pójść na kurs ekonomii.

   • moze kolchozy postawic dla pana

  • ciekawe,jakie gremium wybrało ten okaz

 2. To chyba głównym kryterium było kto więcej zmarnował naszej kasy na bezsensowne inwestycje! A hitem był remont Krakowskiego w szczycie sezonu turystycznego i zamówienie granitu z komuszych Chin jak byśmy w Polsce nie mieli !!! Ale kto to pamięta przecież to już ze 2 lata temu będzie! Restauratorzy pamiętają jakie wtedy ponieśli straty !!!

 3. Dokladnie. Estetyka i lad w centrum po prostu porazaja… Auto na aucie, rozjezdzone chodniki, trawniki lub to co z nich zostalo. Lubelska bylejakosc, nasza specjalnosc…

  • ludziom nie dogodzi jedni chcą parkingów drudzy chcą zakazać samochodów co by nie zorbił bedzie źle

  • Co ty za głupoty opowiadasz? Słyszałem kilka wypowiedzi komendanta Straży Miejskiej. Zawsze powtarza, że każdego roku SM wystawia kilkaset mandatów na kwotę kilkunastu tysięcy złotych za nieprawidłowe parkowanie. Wg Ciebie to nie załatwia sprawy? Jak ktoś nie może przejść chodnikiem – to niech poczeka, aż samochód odjedzie.

 4. To teraz można mu przyznać że 100 tyś premii.

 5. Brawo! Lepszego prezydenta nie mieliśmy, a pisiorki niech skomlą.

  • jak by rządził je..ny PiS to by tylko kościoły sie budowały i po ulicał chodziły procesje

  • 100% racja Panowie. Pisiory wścieku du.. dostają z zazdrości.

   • podziękowałeś już na górki czechowskie:) po co nam tereny zielone jak można bloki postawić:) co tam głos mieszkańców trzeba budować, jak to za czasów peło było, sprzedawać ziemie zagranicznym developerom z zyskiem dla polski nono :), zysk z sprzedaży wiem produkujących owoce już mamy, firmy austriackie niemieckie holenderskie bo polskie nie rentowne jak kopalnie stocznie etc, no chyba że są za granicą niemiecką to już tak albo w ich rękach to się opłaca, Polacy juz prawie wszyscy wrócili z zagranicy razem z panem Tuskiem który to głosił, spełniło się pan TFUSK mówił Polacy będą wracać z zagranicy, i wracają jak tylko się cieplutka posadka w Brukseli skończyła, chcecie zmian w cebulolandi to zmieńmy cały ten syf z wiejskiej a nie tylko na zmiany pisory i platfusy, wielkie zmiany będą w Polsce, bo to duża różnica czy kraść będzie PEŁO czy pisiory

 6. Trzeba przyznać, że to najlepszy prezydent Lublina tej kadencji.

 7. Marcin Sobczak, jestem z ciebie dumny jako mieszkaniec Bełżyc. Jeden z niewielu radnych z Bełżyc z którym można normalnie porozmawiać, bo burmistrz i jego radni to żenada

 8. To się ubawiłem 🙂

 9. spanish inquisition

  Ja bym mu przyznał odznaczenie Honorowego Bruko Developera

  • pisowskie trole w akcji
   jakby coi przypominam że refernetum nia miao frekwencji wiec skończcie jepiprzyć te propagante z tvpis bo te górkia czechowskie to śmietnik i menelnia wkoncu zrobili z tym porzecek pomimo sprzeciwu meneli czyli WAS

   • Andrzejku -nie wszystko jest od razu polityką… Dobrze, ze zabudują Górki wbrew woli mieszkańców i licznym opracowaniom? kiedy developer je taniutko kupował miał pełną świadomość, że teren nie jest pod zabudowę -pytanie: skąd wiedział, że jednak zabuduje??? Odnośnie plebiscytu – jakoś o niem wcześniej nie słyszałem… głosowało od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 na marszałków województw, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i wójtów, a także radnych województw, miast, gmin i powiatów ponad 173 tys. osób – na tysiące kandydatów! To po ile tych głosów na osobę wychodzi??? Były i negatywne- zatem ile pozytywnych – ile z tych głosów padło na Żuka??? 100? – 500? Gdzie i kto je oddał? Pracownicy ratusza, spółek miejskich i ich rodziny? developerzy? :))

   • Jaby co to przypominam że p Żuk pod koniec poprzedniej kadencji został prawomocnie skazany i nie powinien być dalej prezydentem ale kasta nadzwyczajna go wybroniła i mamy ciąg dalszy

    • Chętnie poznam sygnaturę wyroku. Przytoczysz? Bo jak nie, to szykuj się na proces o zniesławienie. 🙂

  • w punkt 🙂

 10. jak to mozliwe przy takiej nagonce z tvPiS 3 i na lublin112
  swoją droga ciekawe kto fiansuje lublin112 ?

  • Chce Pan sprawdzić? Zapraszamy. Bo widać jakąś obsesję…

   • talie lizanie..dudy nie jest za darmo
    spoóki sparbu muszą sypać kase

    • 😂😂😂😂
     To nasza odpowiedź. Tylko trzeba się uśmiechać do takich wpisów.
     Miłego wieczoru

     • tak jasne za darmo takie pochlebne arytuły o dudzie i innych morawieckich….
      kasa misiu

   • po odpowiedziach widać, ze redakcja to lepszy sort lub lepszy gatuek bo zawsze ma rację. Nie jestem zainteresowany żadną odpowiedzią

  • POpaprany d3bilu przecież sami sobie przyznali.

   • brawo błyssnołeś mądrością typowy Wollak

   • pewnie sam se przyznal za to ze z radnymi oddali gorki czechowskie pod zabudowe? Za to ze na godebskiego beton na drugin, za minigownoapartamwntowce na parkingu skansenu, za blok pod sp28 , za blok na altanowej 4 gdzie bylo troche zieleni.

 11. mieszkaniec Lublina (od wielu lat)

  Najlepszy dotychczasowy prezydent! Za jego kadencji Lublin przestał być zapyziałym grajdołem i z roku na rok staje się pięknym, europejskim miastem. W dodatku dobrze się prezentuje i ma klasę. Super!

 12. To jest po prostu jakaś kpina.

 13. Normalnie jak w TVN

 14. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle . Komunikacja miejska jest na granicy bankructwa , lotnisko z roku na rok obsługuje coraz mniej pasażerów , służba zdrowia coraz bardziej zadłużona a lubelskie szpitale coraz niżej w rankingacch. Prawdziwy Lublin widać na peryferiach , są dzielnice które toną w błocie i kałużach . Można by jeszcze długo wymieniać , można by pisać o zupełnie nie trafionych inwestycjach . Lublin się bardzo zmienił to prawda ale jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce . Olbrzymie dysproporcje miedzy Lublinem a innymi dużymi miastami w województwie . Poraża wręcz nędza jaka jest np w Chełmie czy Zamościu . To w naszym województwie mamy najbiedniejsze miasta w kraju jak Świdnik czy Lubartów.

  • Bo zadłużyć to każdy głupi potrafi,to jakby g..no ubarwić kwiatkami i spryskać perfumami za nie swoje,ale wielu się to podoba.Nie wiem czy to tępota,ale postępuje,a za wszystko zapłacimy właśnie my i tylko my.

  • Łowca kretynizmów

   Całego dziadostwa nie załatwi. Ale robi, co może. Nie jest prezydentem ani Chełma, ani Zamościa, ni Świdnika czy Lubartowa.

 15. i jak w gebie pisdzielce

  • Przecież tam gdzie żądzą popaprańce zawsze wszystko pada na pysk.

   • pisowskie trole nieźle wkur..
    nie żebym był fanem Żuka ale nie wiem co oni chcą od niecho pieprzycie tu takie durnoty jak w propagandowej pomyślełbym że opłacają was społki skarbu państwa

 16. Przestał być zapyziałym grajdołem a został mocno zadłużonym zapyziałym grajdołem, kto to i kiedy w ogóle głosował ?

  • Nie chrzań! Pamiętam Lublin przed Żukiem. Prowincja, bylejakość, wsamraśna szarzyzna. Teraz z dumą można nasze miasto pokazać gościom z zewnątrz. Wszyscy moi znajomi z innych stron Polski są pod wrażeniem tego, jak rozwija się Lublin. Co pozostawili po sobie poprzednicy Żuka? Jeden deptak, drugi odnowiony wyjazd na Białystok (inwestycja wymuszona budową giełdy w Elizówce). W sumie niewiele. Wiem, Żuk ma inne możliwości niż tamci, może mu łatwiej, ale i Pruszkowski, i Wasilewski też już mogli korzystać z funduszy zewnętrznych. Żuk jest bardziej kreatywny i operatywny, bardziej elastyczny. Stąd efekty. Szkoda, że miejska opozycja zamiast toczyć bezsensowne i niesłużące miastu wojny z prezydentem nie próbuje uczynić coś dla miasta ponad politycznymi podziałami. Jest to możliwe. Wiecowanie i ciągłe szukanie dziury w całym nic nie da. A na Żuka głosowali normalni ludzie, nie Redakcja lublin 112, nie partyjni działacze. Rozsądku trochę.

 17. Ukraińcy też głosowali ? Może Chińczycy zawsze w maskach na twarzy, nawet za kierownicą ? Może obrońcy Górek Czechowskich przed powstającym tam osiedlem ? Może ja mam zagłosować jak wyjdę z pracy z amerykańskiej, niemieckiej, francuskiej czy licho wie jakiej firmy np. ze strefy na felinie ?

 18. develpoer! zwyciezył! lublin zabudowany na scisk zadnych ciagow zieleni tylko blok na bloku a jak jakas wieksza dziura to i miedzy starymi blokami dobudowuja! a… i gorki czechowskie hahahahaha

  • Dokładnie, przynajmniej miasto inspiracji dochrapie się tytułu zagłębia onkologicznego, wstyd.

 19. HJAHAHAH DOBRE NAJBIEDNIEJSZE WOJEWÓDZTWO W POLSCE I TU ZUK WYGRYWA KTO TO USTAWIA ??TO TAK JAK Z MPK NAJGORSZE PRZEDSIĘBIORSTWO W POLSCE Z NAJMNIEJSZYMI PLACAMI I TEZ WYGRYWA JAKO NAJLEPSZE HEHE, NO CYRK NA KÓLKACH AHHAH

 20. Może to samorządowcy głosowali, a wynik jest wyrazem ich uznania dla naszego włodarza w zakresie łamania ustawy antykorupcyjnej czy współpracy z developerami.

 21. Ach te rozdarte głębokie gardła pisdorkow 😁
  Brawo dla tego pana.

 22. Żuk który wszystko podpisze byleby sie hajs zgadzal. Trzeba trochę poczytać. Plebiscyt developerów czy kto głosował? Wystarczy się przejechać po osiedlach chyba każde nowe osiedle to polski chów klatkowy a wisienka na torcie to Gęsia. Strefa ekonomiczna w mieście? A czemu by nie( magazyny przed felinem gdzie miał byc park technologiczny) Przekształcenie akademika na mieszkania ? Proszę cię ja bardzo( nowy blok na kompozytorów co się palił). Dług 1 mld? A kogo to obchodzi.

 23. Ponad 173 tysiące oddanych głosów.. no, no, no… Mamy 944 miasta, jak doliczyć powiaty, gminy etc to wyjdzie??? :)) a tu jeszcze samorządowcy….To po ile głosów na osobę? maksymalnie 173 minimalne 10??? :)) Ile osób pracuje dla Lubelskiego ratusza? ponad 1500 :)) :)) :))

 24. Brawo Panie Prezydencie 🙂 Gratulacje

 25. Chyba dostał to wyróżnienie za wiecznie przekładany remont ul. Głęboką i Krakowskiego Przedmieścia dziury i fale w centrum miasta. A może za system zarządzania ruchem w lublinie……..
  A z tymi przekształceniami akademików to jest tak że na ok. 10 lokali akademika ma przypadać ok. 0.9 miejsca parkingowego ;] wiec budują akademiki a potem przekształcają na mieszkania 😀 ale już nie muszą dobudowywać miejsc parkingowych
  A dobre jest to to że nowe bloki wciskają do starych osiedli ogradzają je płotem i szlabanami a biedni ludzie kurka parkują auta na parkingach starych osiedli bo na własnym niema miejsca. PATOLOGIA DEWELOPERSKA i chów klatkowy.

 26. ten plebiscyt to chyba zorganizował zaprzyjaźniony z ratuszem developer:-)

 27. Rany Boskie wygrał !!!! ZA NAJGORSZE DROGI W POLSCE !!!!! Racławickie 10 lat temu powinny być zrobione,Zana zgroza,Sowińskiego to katastrofa ,Popieuszki UKRAINA,Unii Lubelskiej to Górki Czechowskie ,Głęboka pożal sie Panie Boże,Romera rozpacz,Krasnicka już sie do remontu nadaje,Orkana szajs,Kunickiego pozostawia wiele do życzenia ,Krakowskie to samo,ludzie są takie zaległosci ze 30 lat nie wystarczy .Jeżdzę po Pl Lublin ma najgorsze drogi !!!!! A on wygrał ja zaraz z łóżka spadne !!!!

 28. Narodowy Akrobata

  Głosowali chyba pracownicy ratusza i TBV. XD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9623zł 0.01%
  • GBP 5.1178zł 0.13%
  • EUR 4.2831zł 0.1%
  • CHF 4.0367zł 0.15%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   I Otwarte Mistrzostwa Tańca o Puchar Wójta Gminy Firlej
   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.