Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny wypadek w centrum Lublina. Ulica zamknięta, ogromne korki (zdjęcia)

W piątek po południu na ul. Narutowicza doszło do zderzenia kilku pojazdów oraz potrącenia dwóch pieszych. W rejonie wypadku występują ogromne utrudnienia z przejazdem.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 16.00 na ul. Narutowicza w Lublinie, na wysokości Komendy Wojewódzkiej Policji. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe, potrącone zostały też dwie osoby piesze. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący hyundaiem mężczyzna poruszał się ul. Narutowicza w kierunku centrum. Na wysokości skrzyżowania z ul. Strażacką najprawdopodobniej zasłabł. Pozbawiony kontroli pojazd zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka nissanem. Wytrącone z toru jazdy auto uderzyło jeszcze w renaulta. Siła uderzenia sprawiła, iż nissan został przemieszczony i potrącił dwójkę pieszych oraz uderzył w dacię.

Do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby, kierowca nissan oraz piesi. Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Występują bardzo duże utrudnienia z przejazdem. Ul. Narutowicza na odcinku od ul. Głębokiej do ul. Lipowej została wyłączona z ruchu. wprowadzono objazdy. Z uwagi na popołudniowy szczyt komunikacyjny, wszystkie okoliczne ulice błyskawicznie się zakorkowały.

Z powodu wypadku występują utrudnienia w kursowaniu linii: 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44, 153 i 159. Linie: 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44 w kierunku ul. Nadbystrzyckiej kursują objazdem: Lipowa/Narutowicza – al. Piłsudskiego – ul. Lubelskiego Lipca ’80 – ul. Stadionowa – ul. Muzyczna. Linie: 153 i 159 w kierunku ul. Głębokiej kursują objazdem: al. Piłsudskiego/Narutowicza – Lipowa – Al. Racławickie – Sowińskiego – Głęboka.

24 komentarze

  1. To w końcu czyja to wina? Tuska czy Kaczyńskiego? Proszę określcie się bo zgłupiałem?

    • Kaczora. Gość nie ma prawa jazdy a u nich rodzinne jest wydawanie poleceń prowadzących do katastrofy.

  2. Ale zasłabł, czy tak powiedział? Może to adwokat to wie jak się bronić. Ile miał lat? Pochodzenie? Jak jest historia auta w cepik i kierowcy? Łamał wcześniej przepisy? Miał punkty? Częstoi jeździł szybko? Leczył się? Brał leki? Chorował przewlekle? Jeżeli tak to dlaczego kierował autem?

    Bo to taki troche suchy komunikat bez konkretów. Tylko po to, żeby szybko zamknąć sprawę i policjanci dalej nie musieli sie tym zajmować. A tu powinno chodzić o to, żeby każde takie zdarzenie zostało przeanalizowane, żeby można było się zastanowić co poprawić, usprawnić żeby do tego rodzaju wypadków dochodziło jak najrzadziej.

    I właśnie dlatego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach i na wysepkach powinny byc zabezpieczone słupami lub barierami, żeby auto nie wypadło na chodnik i nie zmiotło pieszych?

  3. Jak zasłabł to zabrać pj patolowi z po

Dodaj komentarz

Z kraju