690 680 960

Potrącił rowerzystkę i uciekł. Wszytko nagrał monitoring (wideo)

W piątek na jednej z ulic Łukowa doszło do potrącenia rowerzystki. Sprawca odjechał z miejsca wypadku, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 14 na al. Kościuszki w Łukowie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez pojazd terenowy. Kierowca nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Świadkowie zdarzenia udzielili pomocy pokrzywdzonej i przekazali policjantom dane pozwalające na identyfikacje auta, które ją potrąciło.

Oprócz tego mundurowi przejrzeli zapis z kamer miejskiego monitoringu. Funkcjonariusze szybko odnaleźli samochód marki Hyundai biorący udział w zdarzeniu.

Pojazd miał uszkodzenia błotnika i pokrywy silnika. Funkcjonariusze nie zastali w mieszkaniu właściciela pojazdu, ustalili, że jest on aktualnie w pracy. W chwili, gdy policjanci rozmawiali z domownikami do mieszkania wszedł 54-letni właściciel hyundaia.

Mężczyzna tłumaczył, że nie jeździł autem i że nic nie wie o tym zdarzeniu. Rozmawiając z mężczyzną policjanci poczuli od niego woń alkoholu.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 54-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Właściciel auta zorientował się, że moment potrącenia mógł zostać nagrany przez kamery monitoringu i powiedział policjantom, że to on kierując autem potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia.

Na szczęście rowerzystka nie doznała poważnych obrażeń.

54-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

(fot. wideo Policja Łuków)

19 komentarzy

  1. Tchórz zafajdany nawet się do błędu nie umie przyznać, tylko ucieka. Taki to najgorszy a niby gatunek ludzki.

  2. Rowerzyści to samobójce

    To ze byl napity to jego błąd ale jak jechała ta stara prukwa … czy te rowerzysty nie mają wyobraźni… jak bym taką rozjechal to bym jeszcze z buta poprawił!

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas