690 680 960

Potrącił rowerzystę i uciekł, ranny zdołał wezwać pomoc. Sprawca miał 3 promile

Ogromne szczęście miał rowerzysta, którego potrącił pijany kierowca. Pomimo złamanej nogi, leżąc w rowie zdołał zadzwonić po pomoc. Sprawcę zatrzymano.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek po godzinie 22 w miejscowości Pohulanka w gminie Parczew. Na drodze wojewódzkiej nr 813 Parczew – Ostrów Lubelski samochód osobowy wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę. Kierowca auta nawet nie zatrzymał się, by sprawdzić co z rowerzystą, tylko od razu zaczął uciekać.

Poszkodowany 54-latek w wyniku potrącenia wpadł do przydrożnego rowu. Leżąc zdołał wyciągnąć telefon i zadzwonić po pomoc. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Doznał m.in. złamania nogi.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Dzisiaj na położonej niedaleko jednej z opuszczonej posesji odnaleziono porzuconego volkswagena. Ujawniono na nim uszkodzenia wykazujące na to, że brał udział w zdarzeniu drogowym. Później zatrzymano właściciela auta. Mężczyzny nie udało się jednak przesłuchać, gdyż 62-latek był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie.

(fot. Policja Parczew)
2016-05-17 21:22:20

13 komentarzy

 1. Na szczescie rowerzyscie nic sie nie stało…

 2. No i co mu niski sąd zrobi? Zawiasy czy zgodzi się na samoukaranir w zawieszeniu? Znając tych bandytów lubelskich nawet sanek nie dostanie i będzie jeździł aż kogoś zabije jak psina z lecznej

  • były podjęte próby prawne, aby wprowadzić konfiskatę aut dla złapanych na jeździe w stanie nietrzeźwości, ale Trybunał tzw. Konstytucyjny orzekł, że tak nie może być, więc dalej jeżdżą na bani, a nawet bez prawka i zabijają ludzi…

   • A myslisz, ze da cos zabranie takiemu głąbowi samochodu? Naiwny jestes, a nie konkretny. A jesli auta uzywa żona? Dlaczego ma byc ukarana? Przez męża idiote? Kupi sobie taki nastepne auto za 1000 pln, albo od kolegi pożyczy.

    • Pelagio, widocznie z głupcami obcujesz, jeżeli myślisz, że to nic nie da, ale też nie musisz rodzinnych przypadków przytaczać, bo co to kogo obchodzi, że żona używa auta? Lepiej niech mąż po pijaku kogoś zabije, bo żona używa auta? Poza tym, kto myślący pożycza auto pijakowi? Ba, nawet za pożyczenie pijakowi auta możesz mieć nie lada problemy i popatrz na auta tych, co złapani zostali po pijaku, czy za 1000pln je kupili, a w ogóle to kup sobie za tyle auto to pogadamy…

 3. Skandaliczne zachowanie. Dzięki Bogu, że rowerzysta miał przy sobie telefon, bo mogł spędzić całą zimną noc w tym rowie.

 4. Powinien po wytrzeżwieniu pozostać w areszcie do rozprawy. Znając nasze realia i zbliżający się sezon urlopowy, wolna wokanda nie prędko się znajdzie. Dobrze pijakowi na wątrobę to wpłynie. Jeśli nie można zabierać pojazdów to przynajmniej minimum trzy miesiące bezwzględnej odsiadki plus rachunek za pobyt na wyjściu ustawodawca mógłby wprowadzić.

 5. Jeszcze raz napiszę… więcej policji na wieś niech przetrzepia coraz wiejskie elity spod sklepu …tak kilka razy w tygodniu

 6. a tan rowerzysta z Tyśmienicy?

 7. Na prawdę nie ma bata na pijanych kierowców? Gdzie my żyjemy w ogóle, w głębokiej Rosji?

 8. znając życie to powie że napił sie alkoholu po potrąceniu ze stresu i nic mu nie zrobią

 9. Pohulanka nazwa miejscowości zobowiązuje do czegoś.

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas