690 680 960

Potrącił kobietę i uciekł. Trwają poszukiwania sprawcy groźnego wypadku na przejściu dla pieszych

Kierowca białego auta, najprawdopodobniej mercedesa, potrącił pieszą po czym uciekł. Obecnie trwają jego poszukiwania. O pomoc apelują także bliscy poszkodowanej.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 17.50 na połączeniu ul. Cynamonowej i Strzembosza w Lublinie. W rejonie przyszłego skrzyżowania z planowanym przedłużeniem ul. Do Dysa potrącona została kobieta. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierowca samochodu osobowego, poruszał się od strony ul. Dożynkowej. Wjechał w znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. Widząc co się stało, zawrócił po czym szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

Na pomoc poszkodowanej ruszyli świadkowie potrącenia. Jak nam przekazano, 32-latka była nieprzytomna. Została przetransportowana do szpitala.

Sprawą zajmują się teraz policjanci. Trwają też poszukiwania sprawcy wypadku. Bliscy poszkodowanej z kolei apelują do osób, które widziały zdarzenie i zapamiętały nr. rej. pojazdu, bądź też nawet ich fragment, o kontakt. To samo dotyczy kierowców, którzy posiadają w aucie kamerę i w tym czasie przejeżdżali w pobliżu.

Sprawca poruszał się autek w kolorze białym, najprawdopodobniej marki mercedes. Odjechał w kierunku ul. Dożynkowej, więc mógł się skierować również m.in. w al. Spółdzielczości Pracy, czy ul. Do Dysa.

(fot. nadesłane)

41 komentarzy

 1. znajda pijusa jak nic

 2. Po co kamery majo na krzyżówkach ????

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ludzie wchodzący na przejścia zrozumcie, że jesteście mniej ważni na przejściu niż zakup paliwa na stacji , jesteście mniej ważni niż zakup mąki w markecie i jesteście mniej ważni niż wypłata pieniędzy z banku.Ten co potrącił mógł być pijany albo jak prawie wszyscy kierowcy oglądał i czytał wszystkie fejknesy w telefonie na temat wojny na Ukrainie

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  Dopóki dopóty się nie zatrzyma samochód zawsze do końca kątem oka obserwuje samochód,sobie nie ufam a co mówić o potencjalnymi kierowcy dla którego jest ważniejsze kilo mąki w markecie i w 20 litrów benzyny .Moje zdrowie i życie się nie liczy jako pieszego na przejściu, dlatego uważam i wciąż żyje

 5. ,aa,boKrzycho.paPj

  Na rondzie koło dworku graffa Kamery są super , nagrywają wszystko , nawet metke na ubraniu kierowcy wyraźnie pokażą,sam się o tym przekonałem.Melgiewska,ale tysiąclecia,turystyczna, łęczyńska Pan z policji mi powiedział , że moja twarz na kamerze jest identyczna jak moja -po prostu oryginał

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Sorry to nie rondo ,tylko taka dziwna krzyżówka

 7. Jak można wieźć pod jadące auto? Myślała że co jak ma pierwszeństwo to auto się w miejscy zatrzyma?

  Oby ktoś poszedł po rozum do głowy i cofnął ten durny przepis o pierwszeństwie pieszych.

  • Lubelskie. Czy ty przemyślałaś/eś swoją wypowiedź: Włącz myślenie. Zbliżając się do przejścia dla pieszych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym co należy zrobić? Odpowiedz: No cóż jest to za odpowiedź? Z cytowanej przez ciebie wypowiedzi wniosek nasuwa się sam ” Oby ktoś poszedł po rozum do głowy ” I takim kierowcom bezwzględnie i dożywotnie zabierać lejce.
   Ps. Lubelskie gdyby pokrzywdzoną była by osoba z bliskiej ci rodziny ?
   Twój komentarz byłby ten sam?

  • 1. Jeżeli się cofnie ten durny przepis (o pierwszeństwie pieszego przed pojazdem na PdP) to jaki będzie miało sens wyznacznie PdP?
   2. Czy jeżeli dochodzi do zderzenie 2 pojazdów na skrzyżowaniu, to też winne są durne przepisy?

 8. Tak zapytam tylko , bo widzę ze duża większość uważa że tylko i wyłącznie kierowcy powinni uważać na drodze publicznej :
  dlaczego w wielu miastach przed przejściami dla pieszych malują na chodnikach emotikony przypominające o nie używaniu telefonów w trakcie przechodzenia przez jezdnię ?
  odpowiedzmy sobie na to pytanie wszyscy .
  Kierowca również może zasłabnąć i wjechać mimowolnie w tym momencie na przejście dla pieszych .
  Jeżeli sami nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo to żadna ustawa nam w tym nie pomoże .

  • Odpowiedź jest bardzo prosta kierowca ukończył kur a pieszy?”

  • „Kierowca również może zasłabnąć i wjechać mimowolnie w tym momencie na przejście dla pieszych.” – dokładnie. I wtedy jeżeli wyrządzi znaczną krzywdę to idzie siedzieć na parę lat. Dlatego zanim się weźmie: karabin do ręki, zacznie się wykonywać remont na sieci wysokiego napięcia, czy kierować pojazdem silnikowym, warto się upewnić czy ma się do tego predyspozycje intelektualne, zdrowotne, bo lekkomyślne działanie w niektórych dziedzinach może wyrządzić wiele krzywdy innym ludziom. Od tego, że ktoś wejdzie na czerwonym też może stać się innej osobie krzywda, jednak, mimo wszystko, to kierujący samochodami zabijają 3000 osób rocznie, a nie ameby w butach.

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  Remik głąbie nie jestem Ezop tylko zwykły obywatel pracujący

 10. Ciekawe z jaką prędkością jechało auto i czy pieszy mial szanse, zauważyć nadjezdzajacy samochód!?

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas