Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie rowerzystki przez pojazd osobowy, interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Kajetanówka doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 16 w miejscowości Kajetanówka w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez pojazd osobowy. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili wstępnie, że 36–letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który kierował samochodem marki Renault wjechał w kierującą rowerem 69-letnią kobietę, która poruszała się po lewej stronie jezdni.

Kobieta doznała licznych obrażeń ciała i przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala. Kierujący renaultem był trzeźwy, z kolei od kobiety pobrano krew do badań. Policjanci ustalają i wyjaśniają szczegółowo okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Potrącenie rowerzystki przez pojazd osobowy, interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

(fot. Policja Biłgoraj)

7 komentarzy

 1. czyli jechalapod prad znaczy sie

  • Jeżeli jechała, to poruszała się nieprawidłową stroną drogi. Jeżeli szła z rowerem po jezdni (bo chodnik nie nadawał się do ruchu) to prawidłową. Sądząc po wieku potrąconej (70-lat) i warunkach panujących na drodze, to z punktu widzenia kierującego małe znaczenie ma czy kobieta poruszała się z prędkością 5-10km/h w naszym kierunku, czy w kierunku przeciwnym.
   Co do winy za poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni – to mandat dla rowerzystki. Natomiast winnym zdarzenia może być uznany kierujący samochodem, który widząc przeszkodę na drodze, powinien ją ominąć, lub zatrzymać pojazd. Często (szczególnie zimą) przy wymijaniu się z innym pojazdem należy niemal zatrzymać się, bo inaczej nie ma miejsca na wyminięcie. I nie jest to nic nadzwyczajnego na drodze.
   Tutaj mamy do czynienia trochę z inną sytuacją, bo dochodzi jeszcze poruszania się po nieprawidłową stroną jezdni przez rowerzystkę, ale od przyrównywania tego do jazdy autostradą pod prąd byłbym daleki. Weźmy podobną sytuację i np. cofającą prawym pasem (czyli jadącą pod prąd) ciężarówkę, która zamierza wjechać tyłem na plac budowy, albo sytuację pługa, który odśnieża drogę/skrzyżowanie i porusza się także w dowolny sposób – często pod prąd. Kto byłby winny, gdyby w taką ciężarówkę, albo odśnieżarkę ktoś wjechał?

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    Franiu a kiedy zamienisz rower na samochód by poczuć jak to jest być kierowcą? To że ty widzisz jadący samochód, nie znaczy że kierowca widzi nieoświetlony rower.

 2. Czego to ludzie nie zrobią, żeby choć raz w życiu przelecieć się śmigłowcem, plus lekarza zobaczyć, a nie usłyszeć…

  • Dokładnie. Mogła w domu siedzieć i TV oglądać, a nie szwędać się po drodze dla samochodów i tylko ruch utrudniać. Do robienia korków i powodowania wypadków są zmotoryzowani uczestnicy ruchu, a nie jakieś zabytki bez silnika.

 3. Spodziewałem się zmasowanego hejtu na babcię, a tu taka cisza. A gdzie Ci, którzy podczas zasypanych dróg pisali, że można zjeżdżając do Giełczwi jechać pasem pod prąd, bo nasz pas (prawy) zasypało? Czy to nie jest podobna sytuacja? Z tą różnicą, że babcia poruszała się za pewne 5km/h a nie 50, a jej pojazd był łatwiejszy do wyminięcia z racji szerokości.

 4. Franiu pytanie do Ciebie skoro kierowca widział kobietę to po co w nią wjechał ? chyba ,że nie widział, pociągu kierujący nie widzą a dopiero rower zapewne nieoswietlony i nie twierdzę ,że było ciemno ale juz o16 tej w pochmurny dzień może byc problem z widocznością , nie można się doprosić świateł w rowerach po zmroku a już w dzień to już zapomnij ….. i kiedy OC dla wszystkich uczestników dróg ?

Z kraju