690 680 960

Kolejny pożar sadzy w kominie. Interweniowali strażacy (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Kępki w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy. Na miejscu interweniowali strażacy, na szczęście ogień nie przeniósł się na konstrukcję dachu.

W niedzielę radzyńscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie dymowym w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowość Kępki w gminie Ulan–Majorat.

Po przyjeździe na miejsce strażacy wygasili kocioł CO oraz podali proszek gaśniczy do wnętrza komina. Dalsze działania polegały na usunięciu zalegającej sadzy, po wcześniejszym zdemontowaniu uszkodzonego, metalowego wkładu komina.

Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi, którego jednocześnie pouczono o konieczności czyszczenia przewodu dymowego komina oraz wykonaniu przeglądu przed ponownym jego użyciem.

(fot. PSP Radzyń Podlaski)

5 komentarzy

  1. Bez sensu ,wystarczyło zamknąć dopływ powietrza do pieca i samo by zgasło . Mało to razy paliły się sadze jak zwykły piec był ..

    • Źle dobrany piec, zła temperatura spalania ustawiona na piecu, palenie byle czym i brak czyszczenia przewodu kominowego = pożar sadzy, pęknięcie filaru i d..pa marznie.

  2. Tobie teź do buzi zamknąć tlen , to zgaśniesz jak świeczka , twój sposób nie ugasi , tylko przygasi a z skąd wiesz czy w tym czasie nie pękł przewód kominowy???? Zobacz na fotce jak wygląda komin ??? , same szczeliny widać.

  3. komin zbudowany z byle czego … nieczyszczony od lat zapewne bo i po co?
    komin musi być zbudowany z twardych cegieł i musi być szczelny i czyszczony !!!

  4. Trzeba przyznać, że jakoś tak nowocześniej gasili, do rzeczonego komina podali proszek gaśniczy, a nie tak jak to drzewiej bywało, 2-3 tysiące litrów wody

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt