Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie 12-latki na przejściu dla pieszych zarejestrowała kamera (wideo)

Wczoraj na jednej z ulic Łukowa doszło do potrącenie 12-latki na przejściu dla pieszych. W dziewczynkę wjechał kierowca audi. Na szczęście urazy jakich doznała nastolatka nie zagrażają jej życiu i zdrowiu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. 11-Listopada w Łukowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu nastolatki na przejściu dla pieszych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył samochód marki Audi, którym kierował 45-letni łukowianin i 12-latka. Pokrzywdzona dziewczynka z miejsca wypadku została odwieziona karetką do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała pokrzywdzona nie są groźne. Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że kierujący audi mężczyzna wyjeżdżając z osiedlowej uliczki skręcił w prawo w ulicę 11-Listopada i tam potrącił znajdującą się na przejściu dziewczynkę. Mężczyzna mówił mundurowym, że „oślepiło go słońce, że nie zauważył 12-latki na pasach – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. W tym celu został zabezpieczony zapis z kamer miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak doszło do zdarzenia.

– Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

Mundurowi jednocześnie przypominają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Pamiętajmy też, że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

44 komentarze

 1. Z tym zabranianiem wchodzenie bezpośrednio przez nadjeżdżający pojazd, jest jak z zakazem przechodzenia pod spadającymi z budynku fragmentami tynku.
  Jeżeli od budynku nie będą odpadać jego fragmenty, to nikomu one na głowę nie spadną. Tak samo, nikt nie wejdzie przez nadjeżdżający pojazd, gdy ten się zatrzyma przez PdP.

  Mundurowi natomiast zamiast „usuwać odspojony tynk”, to wolą pouczać przechodniów by bardziej uważali na to, by coś im nie spadło na głowę.

 2. Jak mogło oślepić go słońce, skoro auto stoi w cieniu?

 3. Wyjeżdżał z cienia ale na drodze w którą skręcał i gdzie patrzył było oślepiające niskie słońce świecące z lewej strony, tak że część będąca w cieniu mogła być dla kierowcy w momencie gdy skręcał słabo widoczna. Inaczej niż osoba na przejściu – miała lepszą widoczność, ale może patrzyła w telefon, uszy miała zatkane słuchawkami, taka chwila nieuwagi.

 4. Franiu, obejrzyj nagranie i zobacz gdzie piesza już była.

 5. Po wypadku na przejeździe kolejowym nikt nie tłumaczy kierowcy, że go słońce oślepiło. Policja jakoś też nie pisze, że maszynista kierujący pociągiem ma zachować ostrożność na przejeździe, albo, że pociąg za szybko wjechał na przejazd.

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  No jasne , że wina kierowcy ,od 12 latki nie można wymagać rozglądania się

 7. Piesza była w połowie przejścia a kierujący nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił. Następnym razem nie zapomni kupić i założyć okularów przeciwsłonecznych. Za kwotę mandatu miałby zapas na całe życie.

Dodaj komentarz

Z kraju