690 680 960

Poszedł na grzyby, znalazł niewybuchy. Saperzy zabezpieczyli 22 granaty moździerzowe

Wczoraj saperzy w kompleksie leśnym w Sitnie zabezpieczyli 22 granaty moździerzowe. Na niebezpieczne znalezisko natknął się grzybiarz. O zdarzeniu natychmiast powiadomił policję.

W czwartek przed południem dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim, otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który podczas grzybobrania w kompleksie leśnym w miejscowości Sitno znalazł przedmioty przypominające niewybuchy. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że mężczyzna pierwszy z granatów zauważył na ściółce, zaś kolejne znajdowały się częściowo w ziemi. Na miejsce skierowano patrol policji.

Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych, pilnując znaleziska do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Jak się okazało, ujawnione przedmioty to granaty moździerzowe pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Podczas sprawdzania terenu sparzy ujawnili kolejne niewybuchy. Łącznie znalezione zostały 22 granaty. Niebezpieczne przedmioty zostały zneutralizowane.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. To tacy grzybiarze co wykrywaczem metalu grzybów szukają! Osobiści nic do nich nie mam. Żyją w podziemiu, i tak muszą kombinować , takie chore prawo!!!!

  2. Mi kiedyś taki gościu z wykrywaczem pomógł szukać kluczy do domu. Godzinę chodził i znalazł, w zamian chciał pochodzić po polu koło domu, pozwoliłem co mi szkodzi.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas