690 680 960

„Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. W najbliższy weekend wielka akcja porządkowania zaśmieconych miejsc

Wspólne porządkowanie przestrzeni miasta ma wzmocnić świadomość ekologiczną mieszkańców Lublina. W tym roku do akcji zaproszono Rady Dzielnic.

W sobotę 24 kwietnia odbędzie się akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Jest ona organizowana corocznie i ściśle powiązana z Dniem Ziemi, przypadającym 22 kwietnia. Rady poszczególnych dzielnic mogą wskazywać miejsca na swoim terenie, które wymagają uporządkowania, jak też włączyć się w organizowanie pracy wolontariuszy.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko oraz za czystość terenów zielonych, z których korzystamy na co dzień. Wspólne porządkowanie przestrzeni naszego miasta ma wzmocnić świadomość ekologiczną mieszkańców Lublina. W tym roku do udziału w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” zaprosiliśmy Rady Dzielnic. W ten sposób chcemy wesprzeć mieszkańców z poszczególnych dzielnic miasta, którzy chcą zadbać o swoje otoczenie – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Tereny wymagające uporządkowania można zgłaszać tylko do jutra. To samo dotyczy wskazania miejsc złożenia worków oraz liczby uczestników akcji. Jeżeli chodzi o wyposażenie wolontariuszy w niezbędne rękawice i worki, zajmie się tym już Wydział Ochrony Środowiska. Z kolei spółki Kom-Eko oraz Koma zadeklarowały nieodpłatny odbiór odpadów.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

17 komentarzy

  1. Czy Akcja zostanie przeprowadzona w sposób odpowiedzialny, w maseczkach i z zachowaniem dystansu pomiędzy sprzątającymi? Czy patrol Policji mógłby sprawdzić przestrzeganie zasad bezpieczeństwa?

  2. Gdzie zgłosić teren do uporządkowania i zabrania worków ze śmieciami?

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin