690 680 960

Poseł z naszego regionu kupił prawo jazdy? Prokuratura zleca kolejne opinie grafologów

Wciąż nie zostało potwierdzone, czy poseł z Biłgoraja Piotr Olszówka, jest zamieszany w aferę korupcyjną przy zdobywaniu praw jazdy. Prokuratura zleca kolejne ekspertyzy grafologiczne.

Biegli grafolodzy zakończyli analizę pisma posła Piotra Olszówki, porównując pobrane od niego próbki z dokumentami, które dotyczą uzyskania przez niego prawa jazdy. Nie dało to jednak jednoznacznej opinii, czy zabezpieczone przez śledczych z uwagi na podejrzenia co do jej autentyczności dokumentacja, jest prawdziwa. Prokuratura zadecydowała więc o uzyskaniu opinii uzupełniającej. Na jej potrzeby od posła Piotra Olszówki pobrane zostaną kolejne próbki pisma, a następnie materiał porównawczy trafi do grafologów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sprawa wyszła na jaw po rozbiciu w Biłgoraju grupy przestępczej, która zajmowała się załatwianiem tych dokumentów. Za uzyskanie blankietu prawa jazdy trzeba było zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Za wszystkim stał Krzysztof L. z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa miejscowego starostwa. Śledztwo w sprawie przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych w zamian za uzyskiwanie od Starostwa Powiatowego w Biłgoraju dokumentów bez przeprowadzonych obowiązkowych badań lekarskich, psychologicznych i zdanego obowiązkowego egzaminu państwowego sprawdzającego kwalifikacje do kierowania pojazdami silnikowymi, trwa do dzisiaj.

W toku śledztwa zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjmowania korzyści majątkowych jak też fałszowania dokumentów przedstawiono 80 osobom. Jak duża była skala fałszerstw wskazuje fakt, iż samemu inspektorowi Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zarzucono popełnienie 759 czynów karalnych. Sam druk opisanego postanowienia o uzupełnieniu zarzutów liczy 207 stron. Mężczyzna przyznał się do do winy i poszedł na współpracę z organami ścigania. Dzięki temu mógł starać się o dobrowolne poddanie się karze i łagodny wyrok.

Zeznania Krzysztofa L. sprawiły, że śledztwo zaczęło obejmować kolejne osoby. W trakcie postępowania zarzuty usłyszało łącznie 157 osób. W ostatnich dniach grudnia ub. roku Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 51 osobom, którym łącznie przedstawiono 925 zarzutów popełnienia przestępstw. Kolejnych 94 podejrzanych przyznało się do winy i wyraziło chęć dobrowolnego poddania się karze. Materiały dowodowe, które w tamtym czasie nie pozwalały na przedstawienie zarzutów i sformułowanie aktu oskarżenia, zostały wyłączone do odrębnych postępowań. Tak też stało się z dokumentami dotyczącymi prawa jazdy Piotra Olszówki.

2017-10-24 09:41:35
(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. ja żem w chipsach znalaz swoje

 2. …ponownie pobrali próbki pisma Pana Posła….
  A czy Pan Poseł aby pisać potrafi?

  • TW Bolek potrafił się tylko na pokwitowaniach podpisać a prezydentem został. Na emeryturze odmówił próbki pisma. Ciekawe dlaczego? Zapomniał umiejętności pisania tych czterech wyrazów?

   • Alleluja i do przodu

    Cienki bolku co ma były prezydent do osła z pis? Tamten przynajmniej znaczy wiele dla historii, pomimo zalosnych prób osmieszenia przez małych ludzi, na obecnie dorwanych do koryta tez juz kwity czekaja, spokojnie.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ