Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za złodziejem samochodów i strzały z broni. Recydywista na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu (wideo, zdjęcia)

Jak się okazuje, zatrzymany po policyjnym pościgu za kradzież audi mężczyzna, ma na swoim koncie inne kradzieże samochodów. 30-latek najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Recydywiście grozi kara do 7,5 roku więzienia.

W miniony poniedziałek rano policjant w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na stojące wzdłuż ulicy audi. Funkcjonariusz skojarzył samochód z pojazdem skradzionym w weekend w Turce pod Lublinem. Jak się okazało, samochód miał zmienione tablice rejestracyjne, które pochodziły z renaulta. Operacyjny od razu poprosił o wsparcie. W międzyczasie do auta przyszedł kierowca.

Kiedy na miejscu pojawili się mundurowi, przystąpili do próby zatrzymania mężczyzny. Ten jednak nie miał zamiaru spotkać z policjantami i ruszył pojazdem, a następnie omal nie potrącił policjanta. Mężczyzna zaczął uciekać. Nie zrobiły na nim wrażenia oddane przez funkcjonariusza dwa strzały ostrzegawcze.

Pościg za złodziejem samochodów trwał przez kilka ulic. Mężczyzna ucieczkę zakończył na znaku drogowym i sygnalizatorze świetlnym przy ulicy Nadbystrzyckiej. Po rozbiciu samochodu próbował jeszcze uciekać pieszo. Jednak szybko wpadł w ręce policjantów.

– Sprawcą okazał się 30-letni recydywista. Mężczyzna od razu trafił na komisariat. Był trzeźwy, jednak pobrano krew do badań pod kątem obecności narkotyków. W samochodzie funkcjonariusze odnaleźli amfetaminę. Jak się okazało, 30-latek w ostatnim czasie dopuścił się jeszcze dwóch innych kradzieży samochodów. Oprócz audi jego łupem padł jeszcze opel oraz BMW. Za każdym razem wykorzystał fakt pozostawienia kluczyków w aucie – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Mężczyzna we wtorek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Odpowie za 3 kradzieże samochodu, posiadanie narkotyków oraz próbę zmuszenia funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych. Dodatkowo musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za szereg popełnionych wykroczeń drogowych. 30-latkowi grozi kara do 7,5 roku więzienia.

(fot. wideo lublin112.pl\Policja Lublin)

31 komentarzy

 1. Posiedzi kilka lat. Wyjdzie jeszcze gorzej zdemoralizowany. Potem znów coś ukradnie i zrobi komuś krzywdę. I tak w kółko. Tym sposobem wszyscy w tym czasie będziemy płacić za utrzymanie bandyty i jeszcze ktoś dozna jakieś krzywdy. Gdzie tu sens? Gdzie logika? Najeżdżamy na ruskich, a oni przecież znaleźli rozwiązanie tego problemu. Kolonie karne. Syberia i takie tam. Tylko zaraz prawa człowieka się odezwą, że tak nie wolno. Ja bym jeszcze zrozumiał, że jeśli pojawiają się wątpliwości co do dokonania czynu. Ale w takim ewidentnym przypadku z takiego człowieka nie będzie już żadnych pozytywów dla społeczeństwa, bo resocjalizacja na takie bydło nie działa.

 2. Przy okazji należy pomęczyć tych co zostawili kluczyki w samochodach. Czy przypadkiem nie sa powiązane sprawy i zlecenia w celu wyłudzenia odszkodowania. Jak to można pozostawić kluczyki w samochodzie.

 3. A co w tej sytuacji dostanie właściciel Audi, jeśli rzeczywiście zostawił klucze w stacyjce? A – wrak Audi, B – jakieś odszkodowanie, C – mandat za niewłaściwe zabezpieczenie pojazdu?

 4. Jacuś? Aleś wyrósł!

 5. Dlatego powinna być kara śmierci

 6. MOKEBE HALIBOLA

  I co mu zrobią???

 7. Ale gościo ma gula :))

 8. Te wystrzlone naboje to chyba jednal musiały w końcu gdzieś spaść. I chyba wydaję się, że też mogłyby osobie postronnej wyrządzić krzywdę, nie? Czy się mylę. To dziki zachód?

 9. Bronek ale ty jesteś głupi

  • a czego tu nie rozumiesz ?? Bronek akurat w kwestii spadających pocisków się nie myli bo mogą zranić, a nawet zabić – imo policjant którego gość chce przejechać na blokadzie powinien być uczony aby zneutralizować zagrożenie czyli wywalić cały magazynek w recydywę zamiast w powietrze…..
   odnośnie samych aresztów za kradzieże – dlaczego nie rozwija się u nas ograniczenia wolności z wykorzystaniem dozoru elektronicznego, idealne rozwiązanie dla takich matołków bo skazany sam o siebie dba i sam siebie utrzymuje – ogranicza się jego wolność tzn przez okres odbywania kary może poruszać się tylko najkrótszą drogą pomiędzy domem, pracą i sklepem…..

 10. Przecież to Audi to jakiś złom

Z kraju