Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za pijanym motocyklistą. Mężczyzna nie miał uprawnień

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi, który nietrzeźwy jechał motocyklem, przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

We wtorek około godziny 9.00 policjanci ze świdnickiej drogówki dokonali pomiaru prędkości kierującemu motocyklem. Okazało się, że kierowca jednośladu jechał o 31 km/h szybciej niż obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/godz.

– Motocyklista zignorował znak do zatrzymania wydany przez policjanta i kontynuował jazdę. Policjanci podjęli pościg za nim i zatrzymali go. Okazało się, że 32-latek jadący suzuki jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niezwłoczne niezatrzymanie się do kontroli drogowej po wydaniu polecenia zatrzymania pojazdu przez policjanta grozi od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie pieniężne nawet do 60 tysięcy złotych.

4 komentarze

  1. Motocykla to taki rower dla leniwych lub otyłych.

  2. Na początek, za 3 promile, powinien zaliczyć 300 dni odsiadki. Reszta kar później.

  3. no i po motorku zabieraja czy tylko auta?

  4. Powinni mu ten motocykl zarzuci na kark przywiązać łańcuchami i żeby tak z rok nosił go bez chwili odpoczynku.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport