Pościg za nietrzeźwym kierowcą volkswagena

Wczoraj policjanci z Chełma po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu, a także nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

W sobotę na ul. Lwowskiej w Chełmie policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Volkswagen, którego kierujący wykonywał podejrzane manewry na drodze. Mundurowi podjęli więc próbę zatrzymania mężczyzny do kontroli.

Ten jednak nie reagował na dawane do zatrzymania sygnały i pojechał dalej naruszając przy tym przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli za nim i na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Lutosławskiego zablokowali mu przejazd. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie chciał dobrowolnie wysiąść z samochodu.

Jak się okazało 49-letni mieszkaniec Chełma miał w organizmie dwa promile alkoholu oraz nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy. Z kolei niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. W mojej skromnej ocenie, powninien dwie (2) dniówki miesięcznie stać w tym miejscu z transparentem. ”Tutaj złapano mnie jak jechałem pijany” + kara finansowa.

 2. Turysta ,nie wolno tak ,u nas bandyta ,pijak ,morderca ma prawo do ochrony swojego wizerunku .A szkoda bo gdyby ktoś kto stanowi to chore prawo ,trochę pomyślał nad karami ,to takie śmiecie były by na pierwszych stronach gazet i serwisów informacyjnych w TV ,tak zebyśmy wszyscy mogli się im przyjrzeć i poznać z imienia nazwiska tych śmieci

 3. Powinni strzelać do moczymordy.Dla ozdoby mają broń???

 4. Popieram mojego przedmówce- zawsze pisałem że śiadanie za kierownicę po wypiciu sporej dawki alkoholu to przestępstwo a tacy osobnicy powinny być pokazywani ku przestrodze innych spożywających i wybierających się do kierowania

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja