690 680 960

Pościg za 21-latkiem w BMW. Policjant oddał strzał z broni w opony (zdjęcia)

Chełmscy policjanci po pościgu zatrzymali 21-latka kierującego BMW. W trakcie zatrzymania jeden z policjantów wykorzystał broń służbową oddając strzał w kierunku pojazdu. Trwają czynności procesowe dotyczące tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed północą w miejscowości Okszów w powiecie chełmskim. Tam policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki BMW, którego kierujący na widok radiowozu ruszył z miejsca. Mundurowi dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się, ten jednak nie zareagował i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za samochodem. Po przejechaniu kilku kilometrów w miejscowości Wólka Czułczycka BMW wjechało do rowu.

Wówczas mundurowy wysiedli z radiowozu i podbiegli do BMW. Kierujący nim mężczyzna gwałtownie ruszył z miejsca. Wówczas jeden z mundurowych oddał strzał w kierunku opony. Po wybiciu szyby w samochodzie policjanci wyciągnęli siedzącego za kierownicą 21-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Wraz z nim jechała 16-letnia pasażerka i 20-latek, który również był nietrzeźwy.

Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, obaj młodzi mężczyźni byli notowani w policyjnych kartotekach. 21-latek notowany był za udział w bójce lub pobiciu oraz stosowanie gróźb. 20-latek z kolei ma na koncie przestępstwa narkotykowe, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Za nastolatką funkcjonariusze prowadzili natomiast poszukiwania opiekuńcze w związku z jej samowolnym oddaleniem się z miejsca zamieszkania.

Policjanci zatrzymali 21-latka, zaś jego kolega trafił do izby wytrzeźwień. Kiedy 21-latek wytrzeźwieje, będą wykonywane z jego udziałem dalsze czynności procesowe.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca BMW może liczyć się również z odpowiedzialnością za uszkodzenie ogrodzenia jednej z posesji podczas swojej ucieczki.

Pościg za 21-latkiem w BMW. Policjant oddał strzał z broni w opony (zdjęcia)

Pościg za 21-latkiem w BMW. Policjant oddał strzał z broni w opony (zdjęcia)

(fot. Policja Chełm)

29 komentarzy

  1. Lepiej by zrobil gdyby się od razu poddał zamiast uciekać i wjezdzać w row. Ale przynajmniej moze sie teraz chwalic, ze policja w niego strzelala.

  2. Karyna poszła w las z chłopakami. wczesnie zaczeła to i wcześnie skończy

  3. Trzeba było strzelać w opony mózgowe.

  4. Dżesyka za przejażdżkę miała posprzątać furę z gnoju.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3697zł -0.83%
  • GBP 5.3464zł -0.31%
  • EUR 4.6356zł 0.03%
  • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas