Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg policji za samochodowym włamywaczem. Nie stawił się do więzienia

W piątek wieczorem lubelscy policjanci zatrzymali 22-latka, który został skazany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy po pościgu.

W piątek wieczorem funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie namierzyli poszukiwanego 22-latka, który nie stawił się do Zakładu Karnego. Mężczyzna został skazany na 3 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. W międzyczasie dokonywał on kolejnych przestępstw. Pod koniec września włamał się do dwóch samochodów, z jednego ukradł torbę z laptopem, natomiast z drugiego pozostawiony przez kierowcę bezrękawnik, w którym znajdowało się 11 tys. złotych. Dodatkowo 17 października wybił szybę w jednym z autobusów MPK.

Funkcjonariusze ustalili, że 22-latek porusza się samochodem marki Ford Mondeo. Po zauważeniu pojazdu dali kierowcy znaki do zatrzymania się. Ten jednak na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w bezpośredni pościg, niebawem udało im się zajechać kierowcy drogę, tym samym zmuszając go do zatrzymania.

Mieszkaniec Lublina został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. W poniedziałek zaś przetransportowano go do Aresztu Śledczego w Lublinie. Niebawem stanie również przed sądem, gdzie odpowie za kolejne popełnione przez siebie przestępstwa. Za dokonanie kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-10-24 23:50:25

11 komentarzy

  1. A gdzie ten pościg był?

  2. Kto madry zostawia 11tys w bezrekawniku w aucie bez nadzoru hmmm?

  3. Fascynujące jest to, że taki delikwent zostaje SKAZANY następnie wychodzi sobie jakby nic z sądu i ma się sam stawić kiedyś tam w ZK… A ten jak już był taki mądry to niechby do UK pojechał czy gdzie tam, gdzie by go i 10 latach może nie znaleźli.

  4. Zakład karny z dużych liter? Dlaczego?

  5. To teraz podsumują śmieciowi występki i będzie miał dłuuuuugie wczasy i nie bedzie sie musiał włamywać .

  6. przeraża mnie głupota ludzi,, zostawiają laptopy, pieniądzę, radia, nawigacje i idą sobie spokojnie spać.

Z kraju