690 680 960

Po pijanemu prowadzili nielegalną wycinkę drzew. Jeden z mężczyzn zginął

Tragicznie w skutkach zakończyła się nielegalna wycinka drzew w miejscowości Motwica. Jeden z mężczyzn zginął uderzony przez upadającą sosnę.

W miniony piątek dwaj mieszkańcy gminy Sosnówka udało się na teren kompleksu leśnego. Tam rozpoczęli wycinkę drzew. W pewnym momencie jedno ze ściętych piłą spalinową drzew przewróciło się na 65-letniego mężczyznę. W wyniku doznanych obrażeń ciała zginął on na miejscu.

Powiadomieni o wszystkim policjanci z komisariatu w Wisznicach sprawdzili trzeźwość wycinającego drzewo 62-latka. Jak się okazało, miał on 1,6 promila alkoholu w organizmie. Do tego wyszło na jaw, że wycinka prowadzona była nielegalnie.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratora Rejonowa w Parczewie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał odbyło się jego przesłuchanie, w trakcie którego przedstawiono mu zarzut narażenia drugiej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Złożył szczegółowe wyjaśnienia i przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2016-10-24 22:20:59

10 komentarzy

 1. A jaka to legalna wycinka? Skoro rolnik nie może wyciąć drzewa które sam zasadził na wlasnej ziemi. Niebawem będzie trzeba zezwolenie na uprawę własnej ziemi.

  • niebawem to ziemia nie będzie własnością rolnika… teraz pewnie jest to niewiarygodne ale za kilka, kilkadziesiąt lat wspomnicie moje słowa…

 2. Nie legalnie w tym kraju wszystko jest nielegalne :/ bo nawet na własnym podwórku czy we własnym lesie nie wolno Ci wyciąć drzewa :/

  • Wysunął drzewo w kompleksie leśnym. Wiec pewnie na terenie lasów państwowych.. Wiec do czego pijesz?

   • a skąd wiesz że las był państwowy?? nigdzie to nie jest napisane, nawet w swoim prywatnym lesie jakich jest wiele rolnik nie może ściąć drzewa bez zezwolenia niestety:-(

    • Dokładnie, gdyby wyciął w lasach państwowych to mówiliby o kradzieży a nie o nielegalnej wycince. Nielegalna wycinka to wykroczenie polegające na wycięciu drzewa na swojej działce leśnej bez legalizacji.

 3. Masz swoje. Płacisz za swoje. Pytasz o swoje. To niby przecież twoje…

 4. Pampalini łowca zwierząt

  Ile miał promili ten 65-o latek?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas