Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Porzuciła nowo narodzone dziecko i zgłosiła się po 500 plus. Kilkaset osób musi zwrócić nienależnie pobrane świadczenia

Kontrole wykazują, że wciąż zdarzają się osoby, które pobierają świadczenie 500 plus, choć nie spełniają wymogów. Większość to błędy związane z obliczaniem podstawy do wypłaty świadczenia, choć zdarzają się przypadki celowego działania.

68 komentarzy

 1. bardzo dobrze skończyło sie darmowe chlanie,niech zwróca i jeszcze kary finansowe z pozbawieniem wolnośći włącznie powinny być

 2. i dobrze niech oddaja nieroby

 3. Dobre sobie 500+ przeszkadza tylko tym którzy nie otrzymują tego świadczenia-zwykła typowa ludzka zazdrość.Państwo nie wspierało było żle a teraz kiedy pomaga to ludziom z zazdrości język czerwienieje od paplaniny,obrażania porządnych rodzin .Zazdrość to najczęściej sobie świadczone odszkodowanie za bezsilność wobec cudzego sukcesu.Pewnie,że są rodziny które żle wykorzystują te pieniądze jednak jest to zdecydowana mniejszość,która bez tych pieniędzy też będzie pić i nienależycie sprawować opiekę nad swoimi dziećmi-nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora ,ponieważ większości rodzinom te pieniądze bardzo pomogły podreperować domowy budżet. Do wszystkich tych , którzy nie mają pojęcia ile w dzisiejszych czasach kosztuje utrzymanie dzieci, a najbardziej do tych najwięcej szczekających ,zzieleniałych z zazdrości , że to nie oni mają 500+. Gdyby mieli tylko możliwość to sami brali ile by im się do łapsk zmieściło -żałosna zazdrość uzasadniona tylko tym ,że inni dostali a ja bo nie mam dzieci to mi się nie należy ,no to trzeba obsmarować tych co dali i tych co dostali -żałosne!!!

  • To nie jest zazdrość tylko poczucie niesprawiedliwości i wykorzystywania jednych dla komfortu drugich, ale kobieta skupiona tylko na dzieciach tego nie zrozumie i będzie paplać o polepszeniu bytu rodziny. Pomagać można kompleksowo wszystkim nie tylko wybranej grupie bo to rodzi poczucie niesprawiedliwości. Podatki wszak płaca wszyscy i ci co maja dzieci i ci co dzieci już wychowali i samotni także, nieprawdaż.

  • Szczerze ? Dla mnie 500 zł to wizyta u fryzjera. Wiec nic nie tracę. Zarabiam akurat tyle, ze 500 zł mi nie zrobiłoby różnicy. Nie kryje się z tym. Także akurat zazdrościć nie mam czego;) ale tez jestem przeciwko, mimo ze mam dziecko. Pieniędzy oczywiście nie biorę, bo i nie muszę. Pytanie, czy widzisz co dzieje się z naszym krajem? Prowadzę firmę od lat a tak zle jeszcze nie było nigdy. Wiec to ty nie gadaj głupot.

   • Otóż to…tutaj chodzi o poczucie sprawiedliwości. Ci którzy prowadza firmy, pracują i dorobili się w życiu czegoś ciężką pracą super…mają to na co pracują. I tak jak pisze Dro dla niektórych to 500 zł to wizyta u fryzjera i ok. Jeśli kogoś stać to ma do tego prawo. Ja mówię tylko o tym, że projekt 500+ dzieli dzieci na lepsze i gorsze to raz…a dwa…często ten dodatek otrzymują Ci ktorym się świetnie wiedzie. Każde dziecko wymaga takich samych nakładów finansowych więc co tutaj dyskutować…dziecko to dziecko wiec albo dostaje każde albo przynajmniej niech Państwo stara się dokładnie określać sytuację starajacych sie o swiadczenie rodzin

 4. Jednym słowem mówiąc żal …..ściska. Reasumując lepiej było gdy 500+ nie było. Poczucie niesprawiedliwości ?

  • Biorę 500 a zabrali 1000

   Dali 500 zabrali 1000.Ale ludzie tego nie widzą albo niechca widziec

   • Kto jest głupi i ślepy to nie widzi tego co się dzieje z Polska. Ważne ze widzi na koncie 500+. Tylko czy ci co dali się oślepić cyframi na koncie, zdają sobie sprawę z tego, ze przyszłość kraju to przyszłość ich dzieci? Naprawdę warto poświecić wszystko, żeby wasze dzieci musiały za kilkanaście lat za to cierpieć? No chyba ze komuś nie zależy na przyszłości swoich dzieci, albo nawet o tym nie myśli.

 5. Tak samo jak nie zrozumie tego ten,kto skupiony jest tylko i wyłącznie na sobie.

  • Witam matko polko ! Skupiona na co miesięcznym odświeżaniu strony konta bankowego. Przecież pisze, ze nie rozumie ten kto nie myśli o przyszłości dzieci (czyli myśli w danej chwili tylko o sobie). Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem komentuj, bo teraz twój komentarz trochę ma się nijak do mojego.

 6. „Osoby, które niesłusznie pobierały środki bezprawnie, muszą teraz zwrócić łącznie ponad 47 mln zł. Do tego dochodzą odsetki.” – no i kasa nie do odzyskania.