Porzuciła nowo narodzone dziecko i zgłosiła się po 500 plus. Kilkaset osób musi zwrócić nienależnie pobrane świadczenia

Kontrole wykazują, że wciąż zdarzają się osoby, które pobierają świadczenie 500 plus, choć nie spełniają wymogów. Większość to błędy związane z obliczaniem podstawy do wypłaty świadczenia, choć zdarzają się przypadki celowego działania.

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ubiegłym roku w całym kraju wypłacono łącznie 24 mld złotych w ramach programu Rodzina 500 plus. Kontrole wykazały, że ponad 350 tys. rodzin utraciło prawo do świadczenia. Osoby, które niesłusznie pobierały środki bezprawnie, muszą teraz zwrócić łącznie ponad 47 mln zł. Do tego dochodzą odsetki.

W Lublinie od początku funkcjonowania programu, wszczęte zostały 243 sprawy związane z nienależnym pobieraniem świadczenia. 500 plus należy się na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Na pierwsze lub jedyne dziecko świadczenie jest wypłacane tylko wtedy, gdy dochody w rodzinie nie przekraczają kwoty 800 zł na osobę. Większość przypadków dotyczy właśnie wyższego kryterium dochodowego.

Łącznie mieszkańcy Lublina muszą zwrócić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ponad 389 tys. złotych. Największa kwota, jaką musi oddać dana osoba, wynosi 6,5 tys. złotych. Najczęściej spłacane są one w ratach. Zdarzały się też przypadki bezprawnego i przede wszystkim celowego wyłudzenia świadczenia. Jeden z nich dotyczył osoby, która złożyła wniosek o pieniądze na dziecko, które z nią nie mieszkało, drugi zaś kobiety, która od razu po urodzeniu, porzuciła dziecko w szpitalu. Później udała się do MOPR-u celem otrzymania świadczenia 500 plus. W obu tych przypadkach dalszymi czynnościami zajęła się prokuratura.

(fot. pixabay.com)
2018-03-20 20:30:02

68 komentarzy

 1. pazerne swinie !

 2. No hejterzy 500+ do boju.

  • No co ty cudowny program. Akurat muszę zapewne pracować na twoje dzieci, by twoja żona mogła je wychowywać za moje pieniądze? A ty byś mógł być bezrobotnym. Takie tam..rodziny w Polsce

   • Ci co najgłośniej krzyczą, że pracują na innych to najczęściej tylko przychodzą to pracy podpisać listę. A ty przychodzisz do pracy tylko podpisać listę, czy czasem coś niechcący zrobisz?

    • Nie znam czegoś takiego jak podpisanie listy. W mojej firmie się nie praktykuje. Ale w urzędzie pracy chyba muszisz, prawda?

    • Ja często pracuje po 12 czasem 18 godzin żeby usłyszeć jak śmieją mi się w twarz że one nic muszą pracować bo państwo da ,a podpisywanie w pracy tylko listy przeminęło wiele lat temu ale mogłeś przespać temat. Dlaczego nie zrobią pomocy dla wszystkich dzieci w formie określonego procentu od zarobków rodziców?? Wtedy patologii nie opłacałoby się robić kolejnego dziecka a my nie musielibyśmy pracować w znacznej części na ludzi którzy uważają że im się wszystko należy

   • To pracuj na nowy samochód dla prezydenta. Nie wiesz o czym piszesz to zamknij ryj. Nic się nie zmieniło po zatym że pieniądze z naszych podatków nie rozplywaja się. Ciekawe co powiesz jak będziesz starym prykiem i te dzieci które korzystają z 500+ będą pracować na twoją emeryturę. Bo na ZUS nie licz. Więc zamknij ryh

    • Myślisz, ze to pokolenie dzieci naprawdę będzie zdolne do pracy? Przecież teraz połowa dzieci to otyłe i zchorobami…a druga połowa to jakieś cyber stwory. Jeszcze 70% ma dysleksje, dys coś tam i dys coś tam. I gdzie niby miałoby to pokolenie pracować?..

    • Sam zamknij swój ryj!!! 500+produkuje patologie promuje. Głosowaliście na nich to macie !

    • Przecież te dzieci już od małego uczone są, że nie trzeba pracować bo państwo da. A skąd państwo ma? Ode mnie, ciężko pracującego na twoje dzieci – próżniaki.

   • porucznik Borewicz

    Teraz Ty pracujesz na moje dziecko, a potem (o ile ZUS nie zbankruture) dzieci mojego dziecka beda pracowac na twoja emeryture. Tak to niestety dziala.

    • Nie opowiadaj bajek. W tej chwili jestem podwójnie karana – odprowadzam ZUS na obecne emerytury i odprowadzam podatki na Twoje dzieci. Za to mam obietnicę „(o ile ZUS nie zbankruture)”, że Twoje dzieci będą pracować w Polsce i odprowadzać składki na moją przyszłą emeryturę. Wybacz, ale nie wierzę w ani jedną obietnicę obecnie rządzących oraz Twoją.
     Skoro mnie stać na jedno dziecko, to dlaczego mam być karana za to, że jestem biedna (ale za bogata by brać dopłatę do pierwszego dziecka)? Dlaczego moje dziecko jest gorsze od Twojego?

  • Luki w ustawie, to samo będzie, a nawet już jest z zakazem handlu w niedziele, na pomorzu CH zostało przekształcone na dworzec, gdzie działa kasa z biletami InterCity, sklepy są otwarte nawet w niedziele bez handlu.

   • Co to ma wspólnego z tematem? Podobno bociany przyleciały. Ewidentnie nie masz jeszcze rodziny i dzieci skoro tak przezywasz zamknięcie marketów.

    • A co ma do rzeczy zamknięcie Hipermarketów !? Spokojnie przyjdzie czas koluniu kiedy znowu będa otwarte! Obywatele będa znowu mieli możliwość wyboru jak i gdzie spędzic czas w niedzielę. I nieważne czy ma ktkt dzieci czy nie. Dzisiaj garstka zadecydowała, i nie wiadomo czy jakieś jeszcze lobby?! aby pozamykac ludziom sklepy. A prywaciarze w małych sklepiach chandkuja w najlepszym i na stacjach paliw. I gdzie tu zakaz handlu????? A ORLENy itp handluja w najlepsze. Kiedyś będzie trzeba to zbadać, dlaczego i kto natym zarabia.

     • Kiedy to UBywaterle mieli wybór? Za Komuny? To nie garstka zdecydowała, tylko sami ludzie. Wiesz ile podpisów wyborców znalazło się pod tym projektem, zanim trafił do sejmu? Nie? To nie pier****dol głupot pajacu.

     • Sam pieprzysz pajacu głupoty! O WIDAĆ JEDEN PRYWACIARZ SIE ODEZWAŁ. SKLEPIKARZYNA!! Otóż pisuarku wiedz że to sie zmini po wyborach ! Żebyś nawet tu robił pod siebie. A te podpisy to sobie wsadz! My zbierzemy więcej pamiętaj

   • Bo prawo musi być proste. Miało być po 500 na każde dziecko, ale nie wprowadźmy limity. I dzięki temu wydajemy dwa razy więcej na urzędników , niż mamy oszczędności z tytułu limitów.
    Tak samo jest z handlem w niedziele i inspektorami z PIH-u.
    Jak za komuny, brakuje tylko inspekcji robotniczo chłopskich, ale już niedługo.

    • Typowy komunista z Ciebie. Wszystkim PO równo. To też wszystkie emerytury i renty urzędników Państwowych,służb mundurowych jak i nieprodukcyjnych zawodów również niech będą na tym samym poziomie. Jak po równo to po równo dla każdego. Po 2000 zł wystarczy? A może tobie jak Mazgule, będzie brakowało i powinieneś mieć więcej?

 3. Podłe zdziry. Tak, tak właśnie wygląda bezczelny chciwy r… typowej baby. Wytwór ostatniego 70lecia gdy zostało zniszczone mieszczanstwo inteligencja. A na jego miejsce powstał CHLOPOROBOTNIK. To sa straty niepowetowane. W dzisiejszej dobie również chłopstwo pcha się do MIAST (a nawet gorzej. , kupujac mieszkania, ale równiez niegardzac dopłatami Unijnymi. Przekleństwo naszych czasów, tego Kraju.

 4. Rodzina pincset plus 😉 mhhhm raj dla kraju

 5. To było wiadome. A z ostatnich badań jasno wynika ze coraz więcej bab odchodzi z pracy!!! Dzie się ciesza i niemusza juz pracowac, Na legalu !!! . WIECIE TERAZ KOMU DAC CZERWONA KARTKE PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH.

  • Z twojej wypowiedzi nie bardzo wiadomo. Możesz uściślić?

  • Sory resory..kiedyś wiecej bab nie pracowało. To pamietam ze szkoly podstawowej że mamusie moich znajomych siedziały w domu.Szkoda Ci? Niech korzystają jeśli mogą. Kaźde dziecko chce miec mame w domu.

   • Co za bzdury. Każde dziecko chce mieć mamę domu. Wiec niech leci po zasiłek i nie pracuje. A to dlatego te dzieci są takie dzikie. Bo tylko z mama wszystko robią. Dzieci marzą o przyjaźniach a nie o tym żeby być z mama w domu i robić obiad. Co to średniowiecze? Ja w katach 80 jak miałam 5 lat to biegałam po podwórku od rana do nocy…z chmara przyjaciół. A kto by wtedy chciał siedzieć z mama w domu, kiedy za oknem śnieg, deszcz,słońce. Fakt teraz za szybko dziecko mogłoby się przeziębić, to takie niebezpieczne,

    • To przykre ze nie chciałas być z mamą w domu. Ubolewam nad tym. Moje dzieci płaczą w słuchawke telefonu bo tęsknią. Jak wracam skaczą w przedpokoju z radości. Tak mam. Szkoda źe inni tak nie chcą. Przykre.

     • Do „ do flisa”

      Boże, współczuje twoim dzieciom jeśli płaczą do słuchawki…trochę taka z ciebie pewnie biedronkowa bizneswoman. Taka nowoczesna, ale z tradycjami. Kobieto, co kogo obchodzą twoje bachory. Wszystkie się często cieszą i dzwonią. Ale twoje pewnie robiły kupę tez przez słuchawkę. Jesteś taka idealna. Co za wiesniara ;D jak tu dyskutować z takim polmozgiem

     • biedronkowa bizneswomen

      Do tych wszystkich dziwadeł…niestety nie jestem biedronkową bizneswomen bo nie muszę nią być i nie mam otyłych dzieci. Żal wam d…ściska??? że nikt na was nie czeka?? heee…dobre sobie. Na mnie czekają wszyscy. Moje bardzo mądre dzieci, fajny mąż, pies i kot.

    • 5-letnie dziecko biegające cały dzień samo bez opieki osoby dorosłej??? Sorki, wymiekam.Już chyba wszystko rozumię.

     • Tak …rozumiem ze ty wiązeczki swoje dzieci do słuchawki w telefonie? Wychowujesz otyłe cyberborgi 😉 całe życie z mama…znam takich. Dwóch jest 40-letnimi starymi kawalerami mieszkającymi nadal z mama pod jednym dachem;) ale twoja sprawa. Chowaj sobie te twoje dzieci jak chcesz, nawet w szafie;) a jedyne gdzie zapewne mogą wyjrzeć same- to przez okno

     • WIESNIARA TO JEST TA – Do Filsa . Bo jezjeż komis tak ublizasz komus to jestes typowa hamowa . Moze i z miasta teraz. Ale na bank naplywowa z wiochy .

     • Kochana, trochę ładu i składu a będzie się dało za kilka miesięcy przeczytać co piszesz. A za rok będziemy mogły dyskutować. Nie jestem z miasta:) pochodzę ze wsi i na wsi mieszkam. Z tym, ze Lublin to tez nie metropolia. A Twoja wypowiedz świadczy przede wszystkim o tym, ze wieśniakiem można być takze mentalnym;) jesteś tym doskonałym przykładem. Pomysl tez o tym, ze ta „ wiesniara” jest właścicielka kilku firm w Lublinie.( i nie tylko). W pierwszej chwili przyszło mi na myśl, ze bardzo możliwe ze jesteś u mnie zatrudniona. Z drugiej strony mój rekruter nie jest osłem, żeby zatrudnić kogoś bez kompetencji. Cieszy mnie tylko, ze obrażasz mnie a w domu jesz ze smakiem to co produkuje moja firma;) ważne, ze na tobie zarabiam. Pozdrawiam, buziaki

     • biedronkowa bizneswomen

      Do Gggg-piszesz o sobie?? że nadal z mamusią mieszkasz?? czy o co chodzi? Jakiś kompleks wyszedł? Bo zapewne nie wiesz że biegające dzieci bez opieki dorosłego to odpowiedzialność karna? więc się nie wypowiadaj na temat o którym chyba nie masz pojęcia.

 6. 500+ ciekawe zjawisko. Jestem kobietą, pracuję, codziennie dojeżdżam do pracy ok 30 km. Mam męża, również pracującego i dorastającego syna- jednego. I tu zagadka? W czym moje dziecko jest inne niż te, na które inni rodzice dostają 500 zł? Jako, że jedynak to nie je, nie chodzi do szkoły, nie choruje i nie ma potrzeby noszenia ubrań? To po pierwsze. Po drugie jako, że oboje pracujemy i nie potrzebujemy tejże łaski od Państwa, to nawet nie śmiałabym wyciągać rąk po pieniądze, których zwyczajnie nie potrzebuję, bo tym samym być może nie otrzyma ich ktoś komu one by się przydały. Ale niestety luka w prawie lub cholera wie jak to nazwać powoduje, że właściciele jednoosobowych firm zarabiający mnóstwo pieniędzy nie wykazują realnego dochodu i 500 + wpada co miesiąc do niemałego już budżetu rodziny. A potem słyszę od wysztafirowanej pani domu, która nigdy nie skalała rączek pracą, że gdyby nie 500 + to nie miałaby na kosmetyczkę…żenada i brak kontroli co i komu się należy

  • Myślisz ze jak ktoś prowadzi firmę to na koncie zobaczy różnice przy 500zl? W jakim świecie ty żyjesz. Ja np prowadzę i dla mnie to jest kropla w morzu. Tobie tez nie potrzebne przecież wiec o co ci chodzi?

   • biedronkowa bizneswomen

    Prosze jakie bogactwo sie leje..a ja mam 500+ i płaczące do słuchawki ,,otyłe” dzieci 🙂

  • Jestes ewidentnie podstawiona osoba. Zdradzilo cie juz samo to ze zekomo dojezdzaz 30km do pracy. Reszta bez komentarza. Pisała to osoba która niebedzie nigdy pracowac bo wie że Państwo ja utrzyma dzięki dzieciom.

   • A to już nie można dojeżdżać do pracy? Tylko mieszczuchy co jeżdżą autami po 2 km to są prawdziwi? Ja dojeżdżam 37 km, u mnie w firmie pracuje z 10 osób które dojeżdżają minimum 10 km. I co, wszyscy jesteśmy podstawieni????

   • Oczywiscie ze 500 to kropla w morzu w przypadku wlasnej firmy, niemniej jednak niektórzy biorą mimo, że nie zobaczą różnicy na koncie. A po drugie nie jestem podstawiona bo dojeżdżam juz 10 lat i sporo w życiu oszustów już widziałam. Wkurza tylko to, że bierze nie ten komu się zwyczajnie należy. A bicie piany na temat mojego wpisu ( rzekomo osoby podstawionej) jest bez sensu.

   • Poza tym troszkę się doucz Bar bo ewidentnie braki w wykształceniu: rzekomo przez „rz” , nie będzie piszemy oddzielnie, dojeżdżasz też coś z błędem 😂

  • Dalej nie rozumiesz tępoto że to nie socjal tylko chodzi o wzrost liczby urodzeń? Usprawiedliwia cię trochę to że mieszkasz 30 km od miasta.

  • @Aga jest tak niestety, gdyż w naszym pięknym (k)raju od zarania dziejów istnieje termin, iż człowiek nie zawsze uczciwy to człowiek „przedsiębiorczy”. Taka to „polityka”. Smutne, ale jakże prawdziwe.

   • A ktoś ci broni być „ przedsiębiorczym”.? Typowa matka Polka. Zazdrości, ze ktoś ma lepiej i więcej. Czy tobie ktoś bronił się rozwijać i dążyć do swoich celów? Ja to robię i żyje na wysokim poziomie. Pracuje, cały czas się rozwijam to mam. Zazdrość nie zna granic. Jak ktoś ma dobrze i w życiu dużo osiągnie to odrazu jest deptana przez tych co im w życiu gorzej wyszło. Ot cała prawda

  • Skoro tak Ci zle to zrob kolejne. O to chidzilo w tym programie. Aby kobuety rodzily wiecej dzieci.
   Ja mam 2. Maz ma firme. Ja swoja zamknelam. Dostaje pieniadze i chiciaz kompletnie ich nie odczuwam …. to jednak zmuany w prawue powoduja ze jestem stratna. Ale dzieki zakazowi handlu zwolnilismy 3 osoby i teraz one spokojnie zlapia sie na limit do wyplaty 500 plus.

   • ja i nikt więcej

    Zwolniliście 3 osoby bo pracowały do tej pory 7 dni w tygodniu a teraz należał im się jeden dzień wolnego??? Pazerne nowobogackie świnie!!!! Najlepiej jest zamknąć firmę i brać na bachory pieniążki, bo już widać, że robić ci się nie chce !!!

    • Tak. Zwolnilam 3 osoby. Nie mam dla nich pracy. W kwietniu jest 5 dni z zakazem. Ci pracownicy co zostali beda miec wiecej pracy (nie godzin ale fizycznej pracy) bo musza sprostac wzmozonemu ruchowi w sobote. Ja oszczedzam 3 x po 2700 zl.
     Nikt u nas i nigdzie nie pracuje po 7 dni. Wierzycie w te bajeczki kasjerek. Ale po co mi etaty ktorych nie potrzebuje?

     • ja i nikt więcej

      Jak nie masz dla nich pracy skoro piszesz, że teraz pozostali będą pracować więcej!!?? Jesteś zwykłym wyzyskiwaczem. A co ty takiego w te pracujące niedziele robiłaś jak inny harowali na ciebie? W kwietniu są święta, które od dawna były wolne od pracy. Ale takim nierobom jak ty zawsze mało. Pewnie jak pozostałe osoby w pracy nie będą dawały sobie rady w związku nałożonymi dodatkowymi obowiązkami to też je zwolnisz?? Jak takie pustaki mogą prowadzić biznes skoro myślenia we łbie za grosz??? Możliwe, że zwolnione osoby teraz będą miały lepiej, bo nie będą niewolnikami u takiej niedorobionej „biznesłuman”.

 7. Patologia 500 plus.

 8. 500plus w tym formacie to chory pomysł.Ci co mają jedno dziecko ponoszą przez to większe koszty,bo wszystko kina,parki rozrywki teatry itp podrożało i te osoby muszą ponosic koszty tego chorego programu

 9. Czasami pomagam biednej rodzinie podwozac zywnosc z MOPS,nie uwierzycie jakimi brykami przyjezdzaja niektorzy po to,nawet własciciel firmy,ludzie sa pzaerni

 10. Za 500+ się sprzedaliście przy urnie wyborczej…!!!

 11. bardzo dobrze skończyło sie darmowe chlanie,niech zwróca i jeszcze kary finansowe z pozbawieniem wolnośći włącznie powinny być

 12. i dobrze niech oddaja nieroby

 13. Dobre sobie 500+ przeszkadza tylko tym którzy nie otrzymują tego świadczenia-zwykła typowa ludzka zazdrość.Państwo nie wspierało było żle a teraz kiedy pomaga to ludziom z zazdrości język czerwienieje od paplaniny,obrażania porządnych rodzin .Zazdrość to najczęściej sobie świadczone odszkodowanie za bezsilność wobec cudzego sukcesu.Pewnie,że są rodziny które żle wykorzystują te pieniądze jednak jest to zdecydowana mniejszość,która bez tych pieniędzy też będzie pić i nienależycie sprawować opiekę nad swoimi dziećmi-nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora ,ponieważ większości rodzinom te pieniądze bardzo pomogły podreperować domowy budżet. Do wszystkich tych , którzy nie mają pojęcia ile w dzisiejszych czasach kosztuje utrzymanie dzieci, a najbardziej do tych najwięcej szczekających ,zzieleniałych z zazdrości , że to nie oni mają 500+. Gdyby mieli tylko możliwość to sami brali ile by im się do łapsk zmieściło -żałosna zazdrość uzasadniona tylko tym ,że inni dostali a ja bo nie mam dzieci to mi się nie należy ,no to trzeba obsmarować tych co dali i tych co dostali -żałosne!!!

  • To nie jest zazdrość tylko poczucie niesprawiedliwości i wykorzystywania jednych dla komfortu drugich, ale kobieta skupiona tylko na dzieciach tego nie zrozumie i będzie paplać o polepszeniu bytu rodziny. Pomagać można kompleksowo wszystkim nie tylko wybranej grupie bo to rodzi poczucie niesprawiedliwości. Podatki wszak płaca wszyscy i ci co maja dzieci i ci co dzieci już wychowali i samotni także, nieprawdaż.

  • Szczerze ? Dla mnie 500 zł to wizyta u fryzjera. Wiec nic nie tracę. Zarabiam akurat tyle, ze 500 zł mi nie zrobiłoby różnicy. Nie kryje się z tym. Także akurat zazdrościć nie mam czego;) ale tez jestem przeciwko, mimo ze mam dziecko. Pieniędzy oczywiście nie biorę, bo i nie muszę. Pytanie, czy widzisz co dzieje się z naszym krajem? Prowadzę firmę od lat a tak zle jeszcze nie było nigdy. Wiec to ty nie gadaj głupot.

   • Otóż to…tutaj chodzi o poczucie sprawiedliwości. Ci którzy prowadza firmy, pracują i dorobili się w życiu czegoś ciężką pracą super…mają to na co pracują. I tak jak pisze Dro dla niektórych to 500 zł to wizyta u fryzjera i ok. Jeśli kogoś stać to ma do tego prawo. Ja mówię tylko o tym, że projekt 500+ dzieli dzieci na lepsze i gorsze to raz…a dwa…często ten dodatek otrzymują Ci ktorym się świetnie wiedzie. Każde dziecko wymaga takich samych nakładów finansowych więc co tutaj dyskutować…dziecko to dziecko wiec albo dostaje każde albo przynajmniej niech Państwo stara się dokładnie określać sytuację starajacych sie o swiadczenie rodzin

 14. Jednym słowem mówiąc żal …..ściska. Reasumując lepiej było gdy 500+ nie było. Poczucie niesprawiedliwości ?

  • Biorę 500 a zabrali 1000

   Dali 500 zabrali 1000.Ale ludzie tego nie widzą albo niechca widziec

   • Kto jest głupi i ślepy to nie widzi tego co się dzieje z Polska. Ważne ze widzi na koncie 500+. Tylko czy ci co dali się oślepić cyframi na koncie, zdają sobie sprawę z tego, ze przyszłość kraju to przyszłość ich dzieci? Naprawdę warto poświecić wszystko, żeby wasze dzieci musiały za kilkanaście lat za to cierpieć? No chyba ze komuś nie zależy na przyszłości swoich dzieci, albo nawet o tym nie myśli.

 15. Tak samo jak nie zrozumie tego ten,kto skupiony jest tylko i wyłącznie na sobie.

  • Witam matko polko ! Skupiona na co miesięcznym odświeżaniu strony konta bankowego. Przecież pisze, ze nie rozumie ten kto nie myśli o przyszłości dzieci (czyli myśli w danej chwili tylko o sobie). Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem komentuj, bo teraz twój komentarz trochę ma się nijak do mojego.

 16. „Osoby, które niesłusznie pobierały środki bezprawnie, muszą teraz zwrócić łącznie ponad 47 mln zł. Do tego dochodzą odsetki.” – no i kasa nie do odzyskania.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.01%
  • GBP 5.0406zł 0.02%
  • EUR 4.3037zł 0.05%
  • CHF 3.7863zł 0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zadbaj o swój rozwój – przyjdź na Dni Kariery®!
  Podczas meczu Motoru Lublin z Avią Świdnik odbędzie się zbiórka dla Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”
  Znajdź wymarzone lokum na Targach Mieszkań i Nieruchomości
  Odkryj nowe oblicze budownictwa – przyjdź na Targi LUBDOM
  Targi Pracy już w najbliższy piątek!
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.