Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa popołudniowe potrącenia pieszych w Świdniku. Jedna z kobiet nie żyje

W przeciągu jednej tylko godziny w Świdniku doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem pieszych. Jedno ze zdarzeń zakończyło się tragicznie w skutkach.

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek około godziny 16 na ul. Racławickiej w Świdniku. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem 49-letni mieszkaniec Świdnika potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń ciała i przetransportowano ją do szpitala.

Niestety nie udało się jej uratować. Dzisiaj 73-letnia mieszkanka Świdnika zmarła w szpitalu. Co więcej, w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że kierowca nie posiadał dowodu rejestracyjnego. Dokument niedawno został mu zatrzymany za brak badań technicznych. Teraz policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Godzinę później, na Al. Lotników Polskich potrącona została kolejna kobieta. Tym razem kierujący mercedesem 24-latek z powiatu tomaszowskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą przez jezdnię 68-letnią kobietę. Mieszkanka Świdnika została przetransportowana do szpitala.

W tym przypadku, również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności obu wypadków.

50

51

54

(fot. nadesłane – Adam, policja)
2017-12-01 18:04:39

38 komentarzy

 1. Latarnie są zbyt wysokie i nie oświetlają prawidłowo przejść dla pieszych. Trzeba być naprawdę wyczulonum na tym punkcie bo przy takim oświetleniu mozna pieszego nie zauważyć, zwłaszcza ubranego w ciemny kolor.

  • Masz rację.

  • Aaron Fleischman

   Zapomniałaś dodać, że noce są zbyt ciemne, wilgotność powietrza za duża. jezdnie zbyt śliskie, a biometr jest niemal codziennie niekorzystny.

   To wszystko, oczywiście, zwalnia kierowców od obowiązku zachowania szczególnej ostrożności i zmniejszenia prędkości przy zbliżaniu się do PDP. A tam, gdzie nie ma latarni w ogóle, a są przejścia dla pieszych, to już w ogóle można w „święte krowy” walić śmiało.

 2. A może zamiast tych bezsensownych dyskusji, zróbmy coś dla poprawiania bezpieczeństwa, żeby do takich przykrych zdarzeń więcej nie dochodziło??????