690 680 960

Popadało, na drogach znów zrobiło się biało. Obecnie sytuacja w regionie się poprawia

Na głównych trasach województwa lubelskiego warunki do jazdy są już dobre. Na lokalnych drogach kierowcy napotkają jednak zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe.

Wraz z opadami śniegu i śniegu z deszczem, jakie wieczorem pojawiły się na terenie województwa lubelskiego, na drogi wyjechał sprzęt do zimowego utrzymania tras. Dyżurni odpowiedzialni za poszczególne trasy zapewniają, że wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są obecnie przejezdne. Poprawiają się również warunki do jazdy.

Jeżeli chodzi i drogi krajowe, to na większości z nich nawierzchnia jest czarna i mokra. Nieco gorsza sytuacja występuje jedynie na drodze krajowej nr 63 od Radzynia Podlaskiego w kierunku granicy państwa oraz nr 48 Przytoczno – Dęblin – Kozienice.

Na drogach wojewódzkich obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 24 solarki i 5 piaskarek. Na trasach w okolicach: Janowa Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Terespola, Kodnia oraz Tomaszowa Lubelskiego i Dołhobyczowa znajduje się czarna nawierzchnia. Na pozostałych drogach lokalnie natrafić można na błoto pośniegowe.

Z kolei zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe występuje na drogach wojewódzkich w okolicach: Świdnika, Bełżyc, Bychawy, Krzczonowa, Łęcznej, Piask, Rybczewic Drugich, Kraśnika, Modliborzyc, Janowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Wojsławic, Krasnegostawu, Rejowca. Drogowcy ostrzegają, aby szczególną ostrożność zachować w okolicach rzek, zbiorników wodnych i lasów gdzie może pojawić się gołoledź.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Grabarz dyżurny Miasta Inspiracji (d. Lublin)

    To nic, że popadało, a na drogach znów zrobiło się biało.
    Jestem przygotowany. Czego to człowiek nie zrobi dla klientów.

  2. Znowu drogowcy zaspali i drogi są śliskie!

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas