690 680 960

Ponad 80 kierowców ukaranych mandatami. Rekordzista jechał 131 km/h w obszarze zabudowanym

Ponad osiemdziesięciu kierowców ukaranych mandatami, zatrzymane trzy prawa jazdy – to efekt weekendowych kontroli policjantów z łukowskiej komendy. Rekordzista jechał w obszarze zabudowanym 131 km/h.

Policjanci z łukowskiej drogówki w miniony weekend prowadzili kontrole prędkości w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Efektem kontroli było wystawienie ponad 80 mandatów kierowcom jadącym za szybko w obszarze zabudowanym. Każdy z nich otrzymał także punkty karne. Trzech z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i straciło już prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.

Rekordzistą wśród zatrzymanych kierowców okazał się 37-latek ze Stoczka Łukowskiego, który w Kosutach jechał oplem z prędkością 131 km/h.

(fot. Policja)

5 komentarzy

 1. za przekroczenie prędkości o 30 km/h w obszarze zabudowanym,
  powinno kierowcę się skierować na ponowny egzamin …
  to są potencjalni mordercy i innych kierowców i pieszych

  • Chyba Ci się pomyliły kraje cywilizowane komunikacyjnie z Polską. W Polsce dostaje się 400 złotych mandatu, albo przez kilka lat toczy boje w sądzie, bo pomiar niedokładny i zawyżony (albo zaniżony) o kilka kilometrów.

  • Twoja wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna. Ponowny egzamin jest dla osób nie potrafiących kierować pojazdem – tj. takie które przekroczyły dostępny limit punków karnych lub które dopuściły się 1 rażącego wykroczenia i policjant czy sąd pozbawia tego przywileju.
   Za to co wypisałeś powinno grozić więzienie.
   Pozbawienie prawa jazdy – to nie jest jeszcze kara. To tylko zabezpieczenie innych osób przed kimś, w rękach którego pojazd stwarza zagrożenie. Cofnięcie prawa jazdy powinno być traktowane tak samo jak cofnięcie uprawnień na posiadanie broni palnej, czy uprawnienia do hodowania psa niebezpiecznej rasy. I tylko tyle. Kara to grzywa, areszt, więzienie, itp.

   A Ci ludzie, którzy uważają, że mają nadrzędne prawo do kierowania pojazdami są w błędzie. PJ to nie bezwzględne prawo, ale przywilej, który może być cofnięty.

   • Jakie zabezpieczenie? Gdy by równocześnie zabierano pojazd to rozumiem. To jest tylko zmiana statusu typa prowadzącego pojazd z takiego z dokumentem uprawniającym na takiego bez dokumentu i dalej jeżdżącym. To jest Polska,kraj gdzie każdy ustanawia swoje prawo i swoje prywatne przepisy.

 2. Rowerem? Nieźle, 131 km/h.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska