Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 1200 pątników na trasach Lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (zdjęcia)

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w Lublinie po raz dziewiąty. Po mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej, rozpoczynającej EDK, pątnicy w godzinach wieczornych wyszli na kilkudziesięciokilometrowe trasy. Najdłuższa miała 50 km, zaś najkrótsza 30 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej kilkudziesięciokilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Pątnicy mieli do wyboru jedną z dziewięciu proponowanych tras. Ponieważ trasy przebiegały niejednokrotnie ścieżkami, drogami gruntowymi lub traktami leśnymi z dala od siedzib ludzkich, należało wybrać trasę odpowiednią do swoich możliwości fizycznych. Najdłuższa z tras – czarna bł. Piotra Jerzego Frasattiego – miała 50 kilometrów, zaś najkrótsza – niebieska św. Faustyny Kowalskiej – 30 km.

Przygotowania tras i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubelski rejon EDK. Na tegoroczną edycję EDK zapisało się niespełna 1300 osób.

(fot. lublin112.pl)

46 komentarzy

  1. Mariusz I w czym widzisz problem ?

  2. Bladym świtem jechałem DDR wzdłuż Bystrzycy i na wysokości dawnego LKJ mijałem cztery niewiasty. Wyglądały na sponiewierane jakby miały kilkadziesiąt kilometrów w nogach.

  3. Nadwor(czyk)ny duqy.

    Uczestnicy to nie ludze – to ideologia polana bogoojczyźnianym sosem.

  4. Piękna idea. Wspaniali ludzie. Bóg jest swiatłoscia i zbawieniem.

  5. Kapitalna inicjatywa, a to jak pienią się ateiści w komentarzach tylko dowodzi, jak bardzo jest potrzebna.

  6. Wielki szacun dla tych ludzi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo