Ponad 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem, ponad pół tysiąca w woj. lubelskim

Minionej doby służby sanitarne zarejestrowały 10548 nowych zakażeń koronawirusem. Nie żyje 438 osób z infekcją COVID-19.

– Mamy 10 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1333), wielkopolskiego (1151), pomorskiego (977), warmińsko-mazurskiego (928), kujawsko-pomorskiego (886), zachodniopomorskiego (843), śląskiego (836), łódzkiego (702), dolnośląskiego (514), lubelskiego (512), małopolskiego (418), podlaskiego (298), lubuskiego (293), podkarpackiego (291), opolskiego (195), świętokrzyskiego (154). 217 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 100 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 338 osób.

Zakażenia i zgony w woj. lubelskim

Powiat/Miasto Liczba Liczba na 10 tys. mieszkańców Wszystkie przypadki śmiertelne Przypadki śmiertelne w wyniku COVID-19 Przypadki śmiertelne w wyniku chorób współistniejących
bialski 21 1,9 2 1 1
biłgorajski 29 2,88 2 2 0
chełmski 7 0,9 0 0 0
hrubieszowski 3 0,48 0 0 0
janowski 3 0,66 1 0 1
krasnostawski 43 6,83 0 0 0
kraśnicki 18 1,89 1 1 0
lubartowski 14 1,59 0 0 0
lubelski 29 1,86 1 0 1
łęczyński 13 2,27 1 0 1
łukowski 13 1,22 0 0 0
opolski 7 1,19 2 0 2
parczewski 5 1,45 0 0 0
puławski 25 2,22 2 0 2
radzyński 7 1,19 2 0 2
rycki 21 3,76 3 3 0
świdnicki 11 1,53 2 2 0
tomaszowski 16 1,94 1 0 1
włodawski 31 8,11 1 1 0
zamojski 13 1,23 0 0 0
Biała Podlaska 22 3,85 1 0 1
Chełm 8 1,3 0 0 0
Lublin 139 4,09 10 0 10
Zamość 14 2,21 0 0 0

 

 

 • hospitalizowani: 16 543 [-231]
 • OIOM: 1 596 [-20]
 • kwarantanna: 162 523 [-1 507]
 • ozdrowieńcy: 1 113 738 [+9 139]
 • zajęte łóżka: 50,66% [-1,38%]
 • zajęte respiratory: 53,79% [-1,24%]
 • wolne łóżka: 16 112 [-190]
 • wolne respiratory: 1 371 [+3]

(fot. WOT, MZ)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Izolacja narodowa kwarantanna maseczki dystans. Pozamykane sklepy. A cyrk dalej trwa

  • Izolacja narodowa, a w święta i Sylwestra wszyscy się ze wszystkimi widzieli.

   Po co piszesz takie bzdety, sugerując że obostrzenia nic nie dają?

  • tak się ciężko dopchać do tych „szczepień” że 250-350 sztuk dziennie idzie do utylizacji… aaaahahhaha
   a i NOPów coraz więcej… brawo króliki doświadczalne…
   a propos, coś Małgorzaty nie widać po zaszczepieniu…!!! … i tu się już nie wypada śmiać…

 2. To jest trzecia fala z mutacją brytyjską w roli głównej. Wariant o wiele bardziej zaraźliwy. Wczoraj jeździłem trochę rowerem po Lublinie i liczba dzbanów szlajających się bez masek jest przerażająca. Bydło zwyczajnie wali to, czy poślą poślą kogoś na tamten świat.

  • Jak na razie to kovidioci wysyłają, dziesiątkami tysięcy, rozwalając służbę zdrowia. Największa plandemia świata ma śmiertelność corocznej grypy, sama w sobie, o ile już nie mniejszą po tych wszystkich mutacjach co podwyższały transmisję ale jednocześnie obniżały śmiertelność. Idz wytłumacz rodzinom czemu oni byli winni skoro to banksterka spowodowała kryzys finansowy i trzeba było czymś przykryć.

   • Wczoraj taki jeden w Legnicy, czekając w aucie pod SORem jednego szpitali, nudząc się, postanowił wyczyścić sobie kokpit w samochodzie jakimś preparatem w sprayu. Zrobił to, a następnie zapalił papierosa. Ze względu na to, że jest zimno, nie otworzył okna, nagromadzone opary środka chemicznego wybuchły w chwili kiedy zapalał papierosa.
    fakty.lca.pl/legnica,news,82881,Pod_szpitalem_wybuch_samoch_d_z_m_czyzn_w_rodku.html?fbclid=IwAR14ZeX-KKprwjILxJ64YzqRTE3HT_a0SQmqs4FfFnvNodWw1IvWtsSu_-c
    Dlaczego o tym piszę?
    Ano dlatego, że jesteś jak ten bałwan w samochodzie. Nie jesteś w stanie zrozumieć następstw swoich działań, dopóki nie stanie się coś nieodwracalnego. Całkowite zniesienie obostrzeń jedynie doprowadzi do tego, co widzimy w innych krajach po kolejnych zniesieniach u nich następnych lockdownów. Rzuć okiem na Czechów. Mieli blokadę w listopadzie – a teraz jest gorzej niż przed. Taki efekt jojo.
    Tak, tak… Znieśmy w Polsce ograniczenia. Bezwarunkowo. Za cztery, pięć tygodni podniesie się krzyk, że służba zdrowia nie radzi sobie z ilością chorych, szpitale podobnie, podniesie się larum że rząd nie radzi sobie z sytuacją, lewa flanka wyprowadzi ludzi na ulice, etc. Możesz pomarzyć 😀
    Z twojego wpisu wnioskuję, że jesteś wyborcą Konfederacji. Jeśli zaś nie – to zwykłym *** (wybierz sobie coś ze strony: synonim.net/synonim/idiota).

    • Ależ widzimy następstwa plandemii, i nieważne ile emocjonalnych pierdół sobie jakaś głupia (wybierz sobie) wymyśli żeby zakryć wielkie kłamstwo jakim jest plandemia, ludzie DZIESIĄTKAMI TYSIĘCY giną przez takie jak ty straszące wszystkich dookoła. I zostaniecie rozliczeni. Wirus roznosi się niezależnie od obostrzeń i pozorowanych nieskutecznych działań, i jemu wszystko jedno. Wy jesteście gorsi niż wirusy. Do czasu.

     • Kiedy już przyjmujesz poranną porcję leków uspokajających to popijaj je wodą, nie alkoholem. Bo potem takie brednie dzieci czytają i jeszcze gotowe w to uwierzyć.
      „Wirus roznosi się niezależnie od obostrzeń i pozorowanych nieskutecznych działań, i jemu wszystko jedno” – tu się zgadzamy – ale: nie roznosi się sam. To tacy jak ty, umysłowe prawiczki, roznosicie wirusa – bo MY, wystraszeni, siedzimy w tym czasie w namordnikach w swoich zabarykadowanych mieszkaniach. Więc: nie zarażamy. A przecież skądś się ci chorzy biorą.
      Nie wymagam od ciebie logicznego myślenia; równie dobrze mógłbym poprosić węża aby stepował.
      I uważaj na swoje „do czasu”. Nawołując do rewolucji i chaosu pamiętaj co mówił Danton, jeden z najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli Rewolucji Francuskiej: „Rewolucja pożera własne dzieci”. Następnie – został zgilotynowany…

      • ale mądrościami sucharami sypiesz… od węża po rewolucje… niezły rozstrzał… aaaaaahahhahahah
       Szwecja nie ma żadnych lock downów i nie jest gorzej niż w niektórych krajach z pełnymi lock downami…?
       W Chinach już od wiosny nie ma żadnej pandemii… bo gdzieś trzeba produkować rekwizyty covidowego teatrzyku…
       masz jakieś przysłowia na te okazje…? aaaaaaaahahhahahah!

       • Po ilości nagromadzonych trzykropków i objawach paragelii podejrzewam schizofrenię – ale nie jestem specjalistą. Nie znam się. Może ktoś inny się wypowie 😉

      • Niestety na takich jak ty nie ma ani leków ani żadnej pomocy, co najwyżej eutanazja. Widzę i edukacji nie było i nie umie się czytać ze zrozumieniem, może napiszę dużymi, „NIEZALEŻNIE OD OBOSTRZEŃ”, bo ludzie chodzą do pracy, sklepów, itd, i zarażają się od siebie. Jakbyś siedziała przestraszona w domu to nikt by cię nie zaraził, więc siedź ( przynajmniej ludzie nie muszą się z tobą zadawać, i tak nie chcą ), ale reszta i tak i tak roznosi całkiem niegroźnego wirusa, jak co roku, i nic tego nie zmieni.

       Dotarło, czy może mi udowodnisz że obostrzenia które mamy od roku działają i już wirusa zatrzymały? Pytanie retoryczne, nie półgłówkuj się.

       Za to tacy zamknięci w domach umierają sami z braku opieki medycznej bo ich przestraszyły takie zera umysłowe jak ty, ciebie nie szkoda jakby to się stało, DZIESIĄTEK TYSIĘCY co umarły z powodu takiego straszenia szkoda. Wirus ich nie zabił, straszenie niegroźnym wirusem zabiło.

       Gilotyny w końcu się przydadzą, wcześniej czy później, choć są bardziej efektywne metody żebyście zapłacili za swoje zbrodnie.

       • Zdefekowałeś się już na mnie należycie? To się teraz podetrzyj i posłuchaj: nikogo twoje smutne wynurzenia nie poruszają. A poprzez sprowadzanie rozmówcy do swojego poziomu nie dodasz sobie IQ. A mojego nie obniżysz. Nasłuchałem się już inwektyw – i na dzisiaj wystarczy. Wracaj do swojej szurskiej rzeczywistości budować (waszą) rewolucję. Jeszcze dużo pracy przed wami…

        • Wiem, jak dzban dziurawy to nic się do niego nie naleje, argumenty działają na ludzi choć trochę inteligentnych – dlatego musisz takie idiotyzmy przelewać w internet. A brzydkie kobiety miały być mądre…

        • Hej! „Inteligentna” kreaturo… Przeczytaj jeszcze raz moje wpisy – a potem raz jeszcze. Skup się. Skup na oponencie – a nie zafiksowuj na sobie. Nienawiść cię zaślepia? To polecam krople Floxal do oczu, pastylki Rennie, kapsułki dojelitowe Bioprazol – a jeśli to nie pomoże: jakąś maść na ból d***.
         Piszesz z facetem o_O
         I kto tu jest dzbanem… 😉

  • I dobrze. Powinno się chodzić bez masek na świeżym powietrzu

   • W parkach nie obowiązuje nakaz noszenia maseczek… czy „jurny stefan” to wie?
    Ponadto „nowa mutacja” ale Stefanie nie martw się bo „szczepionka” na starą mutacje działa też na nową… aaahahhahahahah
    tzn zgodnie ze specyfikacją „szczepionki” nadal możesz zachorować ale „szczepić się warto”…
    aaaaaaaaahahhahaah
    naprawdę nie widzicie tych głupot…?

  • Jak sie boisz to siedz w domu dzbanie

  • Nigdy nie włożę maseczki. To wszystko to największe kłamstwo w historii ludzkości.

 3. Nasza cierpliwość ma swoje granice, kiedyś zamkniemy plandemistom ich wredne kłamliwe gęby!

 4. Ale ilość stanów stabilnych oscyluje w granicach pół tysiąca…

 5. Pandemia jest swoistą formą umowy społecznej.
  Wystarczy zmienić jej definicję poprzez zwiekszenie minimalnej liczby, od której zaczynamy plandemię, żeby jej nie było.
  Tylko czy to się opłaca?

  • I to jak, w końcu PLANdemia. Ktoś zaplanował, przyszykował, wyegzekwował i zyskuje władzę/majątki dzięki temu. Wszyscy inni tracą, ale kiedyś odzyskamy, zawsze odzyskujemy, mogli być królowie, cesarzowie, carowie – poszli do piachu, wcześniej czy później i obecni pójdą.

 6. Wszyscy znają obostrzenia tylko czy je przestrzegają

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew