690 680 960

Pomysł jest absurdalny, to będzie koniec stadniny w Janowie Podlaskim. Starosta bialski apeluje u premiera

Przeniesienie Narodowego Pokazu Koni Arabskich z Janowa Podlaskiego na warszawski Służewiec jest absurdalnym i oburzającym pomysłem. Jak zaznacza starosta bialski, jeżeli tak się stanie, będzie to koniec znanej i cenionej w całym świecie stadniny.

Informacja o rozważanym przeniesieniu Narodowego Pokazu Koni Arabskich z Janowa Podlaskiego do Warszawy i rozdzieleniu obchodów Dnia Konia Arabskiego, zbulwersowała nie tylko całe środowisko związane z tymi zwierzętami, lecz również lokalne władze samorządowe. Starosta bialski nie ukrywa swojego oburzenia tym pomysłem. Jak tłumaczy, przeniesienie wydarzenia, które kojarzy się z Janowem Podlaskim do Warszawy, będzie oznaczało tylko jedno. Mianowicie koniec wieloletniej tradycji stadniny Koni w Janowie Podlaskim, która jest znana i ceniona na całym świecie.

Mariusz Filipiuk wystosował w tej sprawie list do przedstawicieli władz: Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Witolda Strobla. Apeluje w nim o pozostawienie wydarzenia w jego rodzimym miejscu, przede wszystkim przez wzgląd na długoletnią tradycję i dorobek Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Z prośbą o wsparcie starosta zwrócił się również do parlamentarzystów związanych z naszym regionem, posłów: Stanisława Żmijana, Adama Abramowicza, Marcina Kamila Duszka i Janusza Szewczaka oraz senatora RP Grzegorza Biereckiego i eurodeputowanego Krzysztofa Hetmana.

W sierpniu ubiegłego roku w janowskiej stadninie w ramach Święta Konia Arabskiego odbył się już 39. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, któremu tradycyjnie towarzyszyły aukcje Pride of Poland i Letnia Aukcja Koni Arabskich. Święto Konia Arabskiego to cykl imprez dedykowanych hodowcom koni arabskich oraz ich miłośnikom. Najważniejszym punktem programu jest ciesząca się prawie pięćdziesięcioletnią tradycją aukcja Pride of Poland skierowana do hodowców, kupców i wybitnych znawców koni arabskich. Wysokiej klasy konie arabskie uczestniczące w aukcji, które mają na swoim koncie najwięcej osiągnięć pokazowych, pochodzą ze stadnin państwowych Janów Podlaski, Michałów i Białka oraz ze stadnin prywatnych.

60

61

62

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. Całe Podlasie głosuje na PIS i to jest nagroda za silne poparcie. Po czynach ich poznaliście ciemny ludu. Dalej głosujcie na ludzi hodowcy kotów.

  • A co się dziwić . Bo jak POwskie s-cie-rwa prały kase po przez stadninę . A nasze pieniądze z podatków szły na jej reperację to było ok. a jak sie wzieli jej za mordę i przestali sprzedawać konie nasze za granice to już wielkie halo .

   • Taki tam (Jaki). A na Służewcu to będą sprzedawać owce? I pieniądze ze sprzedaży przeznaczą na słuszny cel? Fundacje Rydzyka, premie dla ministrów, doładowania do kart, pensje dla misiewiczów i sadurskich itp. itd.

   • Tak się „wzieli za mordę” że uśmiercili kilka dochodowych klaczy… nie będą nasze araby iść do arabów…

    • pierwsza klacz padła za poprzedniego szefa, więc kłamiesz jak onet, albo jeszcze gorzej, jak Tusk

  • Warszawa nigdy nie bedzie Janowem to sie nie uda . Za stadliną zrobicie płot żeby konie nie uciekły przez Bug na Białoruś podczas próby załadunku do stolicy .

 2. Już wokół białej wykosili świnki teraz jeszcze wezmą się za konie….

 3. absurd to jest na balladyny , kiedy remont wreszcie Żuku ?!

  • A co ma piernik do wiatraka. Nie wiedziales zr mieszkasz na 50cio letnim osiedlu?

   • @harry roszczeniowcu a później będziesz płakał że miasto zadłużene,a gó…no.

  • A może by tak mieszkańcy remontowali swoje osiedla. Ja mieszkam na wsi i jeżeli mi się coś zepsuje to sam naprawiam a nie czekam na to, aż wójt mi naprawi.

  • Jeśli to absurd to po co remontować? Zrównać z ziemią i po sprawie, nie będzie więcej Polski absurdów.

 4. co jeszcze PIS zniszczy ? tak trzymać , brawo Wy

 5. BARDZO DOBRA ZMIANA „BĘDĘ NADAL NA NICH GŁOSOWAŁ ,BO IM GORZEJ TYM LEPIEJ”

 6. NO I ZNISZCZYLI WIZYTOWKE POLSKI !!! DZIEKI ci pis.

 7. dojna zmiana . W dojeniu nie mają równych

 8. a ch.. z tą polską wschodnią

 9. PIS rządzi , PIS dzieli
  PIS stadniny rozpierdzieli!!!!!!!!
  pozdro dla min rolnictwa i jego kumpla senatorka!!!
  jesteście z siebie zadowoleni?

 10. Wreszcie będzie fajna stadnina w Warszawie brawo PiS , na to podlasie to ciężko dojechać, a tu w centrum, no i jest tor to, po zakupie konia sprawdzić można będzie jak idzie, fajny pomysł.
  Ale to są mądre chłopaki.
  Michałów też trzeba przenieść do Warszawy wtedy same championy będą w Warszawie.
  Wreszcie konie na zawody nie będą musiały dojeżdżać tyle kilometrów.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin