Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pomóż Robertowi zrobić pierwszy krok, weź udział w marszu

Był upalny, lipcowy dzień 2015 r. Robert wraz z grupą przyjaciół wybrali się nad wodę. W trakcie młodzieńczych, niefrasobliwych żartów kolega pchnął chłopaka do wody. Tak niefortunnie, że ten w wyniku upadku uszkodził sobie rdzeń kręgowy.

Obecnie Robert walczy o odzyskanie chociaż częściowej sprawności. Każdy z nas może mu w tym pomóc. Dużą szansą na odzyskanie przynajmniej częściowej władzy w nogach jest skomplikowana i kosztowna seria zabiegów wszczepiania komórek macierzystych do uszkodzonego rdzenia kręgowego. Będą one przeprowadzone w jednej z lubelskich klinik. Mogą rozpocząć się jeszcze w marcu.

Koszt jednego zabiegu to około 14 tys. zł. Jednak żeby przyniosły pożądane efekty należy je powtórzyć pięciokrotnie. Najlepiej w odstępach 4-8 tygodni. Do tego dochodzi bardzo intensywna rehabilitacja, której koszt jednej godziny pracy specjalisty wynosi około 80 zł. Zabieg wszczepiania komórek macierzystych w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami mają dać najlepsze i największe rezultaty. Robert dzięki temu, jako pacjent rokujący ma bardzo duże szanse na odzyskanie przynajmniej częściowej sprawności. Szansa jest tym większa, że od wypadku minęło stosunkowo mało czasu.

W walce z niepełnosprawnością Robertowi pomaga rodzina i znajomi. Może też liczyć na swoją dziewczynę – Adę. W zrobienie pierwszego kroku przez Roberta włączyło się także Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Teraz”. Członek stowarzyszenia – Rafał Suszek- chce przejść około 55 km. W ten sposób zamierza promować idee przekazywania 1% z podatku dochodowego na rzecz leczenia Roberta. Marsz rozpocznie się w sobotę 19 marca sprzed Urzędu Miasta w Puławach. Trasa jaką zamierza pokonać Rafał Suszek wraz z innymi chętnymi uczestnikami będzie wiodła przez Puławy, Końskowolę, Klementowice, Bronice, Piotrowice, Nałęczów, Wąwolnicę, Bochotnicę i zakończy się na kazimierskim Rynku. W każdej chwili będzie można przyłączyć się do wyprawy, aby przejść nawet symboliczny dystans. Wszelkie szczegóły dotyczące marszu można śledzić na bieżąco na Facebooku, https://www.facebook.com/events/156485771405093/

Jak pomóc Robertowi:
Przekaż swój 1% podatku – w rubryce J (pole 137) wpisz następujący numer KRS 0000186434 (w polu 138) wnioskowaną kwotę. W rubryce K (pole numer 139) należy wpisać – 85/A Robert Anyszkiewicz. Można też wpłacać pieniądze na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” – numer rachunku- 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, z dopiskiem Robert Anyszkiewicz 85/A

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Teraz”

Pomóż Robertowi zrobić pierwszy krok, weź udział w marszu

2016-03-09 11:58:59
(fot. Nadesłane)

5 komentarzy

  1. Super inicjatywa! Popieram i podam dalej!

  2. Całe szczęście, że w tym zwariowanym, zagonionym świecie są jeszcze ludzie z sercem. Robert życzę szybkiego powrotu do zdrowi. Trzymaj się chłopie i walcz! Wierzę, że zwyciężysz!

  3. Ja mam pytanie po ile promili mieli uczestnicy tego zdarzenia? I dlaczego „kolega” nie płaci w tej sytuacji za wszystko?

  4. bardzo dobre pytanie,marian. Kolega zrobił z niego inwalidę,a pomocy szukają w społeczeństwie.Jakieś logiczne wyjaśnienie?

  5. „”kolega””pracuje.gdzie wyrok Sądu. gdzie komornik nasuwa się więcej pytań .ale jest to przykra sprawa .powodzenia !