Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Chciał przejechać policjanta, taranował samochody

Dzisiaj wieczorem pod Lublinem, przez blisko pół godziny, trwał pościg policji za kierowcą, który po pijanemu spowodował kolizję. Został zatrzymany blisko domu.

Wszystko rozpoczęło się w niedzielę kilka minut przed godziną 20, kiedy kierujący oplem omegą młody mężczyzna, jadąc ulicą Nałęczowską w Lublinie spowodował kolizję. Nie zatrzymując się, zaczął uciekać w kierunku centrum. W ślad za nim ruszył poszkodowany, który jednocześnie powiadomił o wszystkim policję. W rejonie skrzyżowania z ulicą Morwową jeden z patroli usiłował zatrzymać jadące bez świateł auto.

Kierujący widząc policjanta skręcił prosto w jego kierunku, usiłując go przejechać. Ten w ostatniej chwili zdołał odskoczyć. Uciekinier następnie skręcił w ulicę Wojciechowską a za nim ruszyły w pościg kolejne radiowozy. Mężczyzna uciekał przez Konopnicę, Radawiec, Pawlin po czym znowu zawrócił w kierunku Lublina. Poruszał się z bardzo dużą prędkością, nie zwracał uwagi na ruch uliczny, po drodze uszkodził kilka samochodów. Policjanci ustawiali co chwila blokady, jednak mężczyzna w swojej szaleńczej ucieczce cały czas zmieniał kierunek jazdy, skręcając co chwila na lokalne drogi.

 

W końcu po blisko pół godzinie został zatrzymany za szkołą w Konopnicy. Kierującym okazał się 17-letni mieszkaniec Konopnicy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz z zatrzymanym prowadzone są czynności. Mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń jak też przestępstw popełnionych podczas ucieczki.

(fot. lublin112)
2015-09-27 21:55:11

66 komentarzy

 1. Dalej likwidujcie obiekty umożliwiające wyszaleć się fanatykom motorsportu, jak i zaawansowanym zawodnikom Na poczet osiedlowych uliczek, które są jedynymi opcjami rozwoju tej dziedziny 🙂

  • Co ma baranie wspólnego likwidacja toru z jazdą pijanego debila bez uprawnień? Powinien dostać co najmniej 5 letni zakaz możliwości uzyskania PJ a póżniej dodatkowe szczegółowe badania psychiatryczne przed próbą ich uzyskania.

   • Masz rację, upijmy się wszyscy i w ramach buntu za zamknięcie toru wyjedźmy na ulicę. Wybijmy niewinnych ludzi za to, że nie mamy gdzie poszaleć niemieckimi szrotami czy rozpadającą się hondziną.

 2. pece a jakby Młody(znam go akurat) wjechał na tor po pijaku i tam na rozrabiał to co byś napisał? Popełnił błąd zapłaci za niego to nie jest zły chłopak……….

 3. Nie jest zły chłopak, tylko PIJAK co jeżdzi samochodem i to na pewno nie pierwszy raz

 4. Dobry też nie jest, a już na pewno mądry nie jest. Po pierwsze jakoś mi do głowy nie przyszło żeby siadać za kierownicę i jeździć po publicznej drodze bez prawka. I tu się nasuwa pytanie, kto mu udostępnił samochód? Po drugie pijany nigdy nie jechałem i jechał nie będę. A tu można się zapytać o to skąd miał alkohol skoro miał 17 lat? Po trzecie 160 km/h po terenie zabudowanym. Ok, każdy przekracza prędkość, ale przez miasto nie jadę 160 km/h, A skoro jechał pijany i bez uprawnień, to za wszystkie szkody i tak zapłaci z własnej rodziców kieszeni.

 5. trzy miesiące temu taki właśnie debil potrącił mnie samochodem. Dodam, że byłem na służbie. Z relacji świadków podobno przeleciałem kilka metrów. Sąd ukarał (?) gościa grzywną w wysokości 800 zł. Motywacja jest no nie?

 6. szkoda ze nie kilkadziesiat,bys sobie chociaz widoczki poogladal…..kundlu:)

 7. dobrze że niejechał BMW bo by napisali to już kolejny raz jak BMW ucieka przed policją rozbija auta i wgl, mógł się dogadać z tym gościem i nie było by całej sprawy szkoda chłopaka bo nie będzie mógł robić prawka i nasrał sobie w papiery już nie mówie o pieniądzach jakie bendą musieli pokryć rodzice za taranowanie radiowozów ale śmiechem żartem dobry kierowca skoro tak długo uciekał nie jeden co ma prawko 5 czy 10 lub 15 20 lat by tak długo nie uciekał tak że brawo za dobrą jazde

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ