Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjny dozór za znęcanie się nad żoną

32-letni mieszkaniec gminy Wyryki usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną, zakaz zbliżania się i kontaktowania oraz nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez włodawskich policjantów postępowania dotyczącego znęcania się fizycznego i psychicznego nad najbliższą osobą.

Na początku bieżącego miesiąca policjanci z Włodawy zostali wezwani do jednego z domów w gminie Wyryki w związku z przemocą domową. Funkcjonariusze ustalili, że w rodzinie dochodziło do przemocy fizycznej i psychicznej, a mężczyzna był agresywny wobec swojej żony.

Agresor został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a wobec niego wdrożono procedurę Niebieskiej Karty z powodu podejrzenia stosowania przemocy wobec 26-letniej kobiety.

W toku prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że 32-letni mężczyzna przez dłuższy czas znęcał się nad swoją żoną, stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, a także nakazu opuszczenia zajmowanego przez nich lokalu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Włodawa)

6 komentarzy

  1. Za kratami go naprostują, oby.

  2. Czyli żona oświadczyła, że mąż znęca się psychicznie i fizycznie, i już policjanci mają gotowe „ustalili” – co za tym idzie utrata wspólnego majątku na korzyść żony, dożywotnie alimenty na żonę i zrobienie miejsca dla nowego adoratora. Prawo iście na miarę 21 wieku.

  3. takich ludzi jedynie może naprostować podawanie adresów zamieszkania wraz z wizerunkiem

  4. Jak lubi boksować to pod celą zapewnią mu częste sparingi.

  5. Patologia. Wychodzi na to, że lepiej się nie żenić…