690 680 960

Policyjna akcja na terenie woj. lubelskiego. Na drogach trwają działania „Alkohol i narkotyki”

W sobotę na terenie całego województwa policjanci prowadzą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Są one ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Celem sobotniej policyjnej akcji prowadzonej w regionie jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Kierowcy muszą się liczyć z większą liczbą kontroli na drogach, a także ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych, również tych nieoznakowanych.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

Alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. A w nocy nie chciało im się tyłka ruszyć by wyłapać naćpanych rajdowców. A w mieście nieźle furczało.

 2. oni wolą za dnia bo wtedy wszystko widać, po co sie tłuc po nocy przy klubach i barach jeszcze w łeb dostaną . a tak postoją na poboczu i podstawią alkomat dziadkom jadącym na zakupy

 3. Droga Redakcjo .
  Jaki jest sens ów art . by ostrzegać kierowców o takiej akcji . Czyżby to cynk dla siniaków wsiadających świadomie za kierownicę po spożyciu ? O takich akcjach że strony policji nie powinno się informować , bo taki siniol czy też ćpun dzisiaj sobie odpuści , a jutro kogoś zabije .

  • Lepiej działać prewencyjnie i ostrzegać niż karać

  • Co za dzban?! Co za ludzie?! Ty to byłbyś zadowolony żeby jak najwięcej pijanych jeździło. Po to to jest nagłaśniane dzbanie i dobrze, że jest żeby informować ludzi że nie ma na to zgody i odstraszać.

 4. Jak chcą wyników to niech zaczną kontrolować kierowców bolta.

 5. Powinni rano przed 6 obstawić wloty do Lublina i mieli by wynik

 6. Jestem Polakiem, lubię wypic w towarzystwie, ale nigdy nie siadam do auta po alkoholu lub na kacu, ludzie trochę rozsądku, dbajmy o siebie wzajemnie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!