Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjantki na straży granicy polsko-białoruskiej. „Służą w trudnych warunkach, spotykają się z agresją i muszą mierzyć się z prowokacjami” (zdjęcia)

Na granicy polsko-białoruskiej od kilku miesięcy pełnią służbę. Można je spotkać tuż przy płocie granicznym, kontrolujące samochody czy przygotowujące materiały prasowe. Często służą w trudnych warunkach, spotykają się z agresją i muszą mierzyć się z prowokacjami. Mowa o policjantkach, które stoją na straży granicy, ramię w ramie ze swoimi kolegami.

Dzisiaj widok kobiet w policyjnym mundurze nikogo nie dziwi i nie zaskakuje. Ścigają piratów drogowych i groźnych przestępców, patrolują ulice, uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy i pracują z młodzieżą.

To tylko część zadań, z którymi podczas służby mają do czynienia policjantki. Obecnie, w strukturach największej formacji mundurowej w kraju jest ich około 15 tysięcy. Panie w mundurze służą również od kilku miesięcy w rejonie granicy wykonując różne zadania. Policjantki doskonale odnajdują się i realizują w każdej ze służb: kryminalnej, prewencyjnej oraz wspomagającej.

Na zdjęciach zobaczycie funkcjonariuszki, które na co dzień wspierają działania straży granicznej oraz Wojska Polskiego, podczas kryzysu migracyjnego.

(fot. Policja Polska)

21 komentarzy

  1. paniom się źle pracuje bo pada deszcz i makijaż im się zmywa, w biedronce podobne pieniądze nikt nie kazał im się poniżać w mundurze za pare lat emeryturki szybciej, nie chce się pracować,, a jak trzeba to lament, państwo was wspiera, bo wiadomo ze bezpieczeństwo nie zapewni ratownictwo tylko policja tym bardziej jeżeli chodzi o możliwości miedzy tymi dwoma grupami,
    1360 karetek pogotowia i 21500 a nawet ponad radiowozów policji. tak się dba o interesy skarbu państwa.

  2. Prowokował by