Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci zatrzymali poszukiwany samochód. Kierująca była zaskoczona

Lubartowscy policjanci odzyskali pojazd figurujący w bazie danych jako poszukiwany. Kierująca fordem stwierdziła, że nie wiedziała, iż auto jest poszukiwane.

W niedzielę po południu lubartowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość.

W trakcie sprawdzania pojazdu w bazie danych okazało się, że kobieta poruszała się samochodem, który był poszukiwany. Na pytanie policjantów odnośnie właściciela samochodu, kobieta odpowiedziała, że użytkuje ten samochód i nie wiedziała, że jest on poszukiwany.

Policjanci przeprowadzili niezbędne czynności, a następnie zatrzymali samochód będący przedmiotem leasingu. Wkrótce sprawą zajmie się sąd, który ostatecznie zadecyduje o wymiarze kary dla kobiety.

Policjanci przypominają, że w świetle obowiązujących przepisów, przywłaszczenie sobie powierzonej rzeczy ruchomej, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

9 komentarzy

 1. Bez przesady. Komuś zabrakło na ratę leasingową.
  Ale z drugiej strony jak to jest, że samochód w leasingu jest wykorzystywany przez osobę, która być może nie jest związana w żaden sposób z osobą, dla której koszt leasing jest kosztem uzyskania przychodu.

  • Normalne, udajesz znawce na portalu, a takie pytania zadajesz. Poczytaj trochę przepisów i kilka przykładowych umów leasingu.

 2. pewnie nie na jedną 😉
  wystarczyło jechać zgodnie z przepisami :))

 3. Ty Franio to nie masz życia prywatnego?tylko 24h na dobę siedzisz na tym forum?płacą Ci za siedzenie tutaj? Nie masz żadnych obowiązków domowych?Praca? Ja aż się dziwię, cały czas tylko tu widniejesz…

 4. Frania życie to ten portal i możliwość komentowania wszystkiego po kolei ,pewnie w domu nie ma nic do powiedzenia to niech się chłop chociaż tu wypowie

 5. Pani zdziwiona tylko użytkuje ale zapomniała raty zapłacić dobre.

 6. No tacy to najlepsi. Grunt to się pokazać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo