Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z Lublina mają nowoczesny sprzęt do pracy na miejscu katastrof, zabójstw i zdarzeń o charakterze kryminalnym (zdjęcia)

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie otrzymali na wyposażenie najnowocześniejsze urządzenie do pracy na miejscu katastrof, zabójstw czy innych zdarzeń o charakterze kryminalnym. To skaner Z+F IMAGER 5016A w technologii 3D. Narzędzie to w krótkim czasie potrafi stworzyć precyzyjny, trójwymiarowy obraz podając jego rzeczywistą skalę, temperaturę, stan miejsca zdarzenia oraz bazując na powstałej dokumentacji, pozwala na pełną rekonstrukcję miejsca zdarzenia.

– Policjanci wykorzystują nowoczesne technologie w celu zapobiegania i zwalczania przestępczości. Do jednych z najnowocześniejszych i najdokładniejszych metod pomiaru odległości pomiędzy obiektami, a urządzeniem pomiarowym jest technika skaningu 3D. Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie uzyskało skaner laserowy Z+F IMAGER 5016A, który łączy w sobie kompaktową i lekką konstrukcję z najnowocześniejszą technologią umożliwiającą wykonanie jednocześnie dokumentacji metrycznej, zdjęć sferycznych oraz skanów termalnych – wyjaśnia nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Szybkie i dokładne pomiary

Urządzenie posiada zintegrowaną kamerę z 11 stopniowym HDR, ledowy system oświetlenia oraz system pozycjonowania, który umożliwia automatyczną rejestrację pozycji w terenie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom maksymalny zasięg nowego skanera wynosi do 360 m, maksymalna prędkość pomiaru to ponad 1 mln punktów/sekundę, co gwarantuje bardzo dokładne wyniki nawet przy dużych odległościach. Skaner jest sklasyfikowany jako „bezpieczny dla oczu” dzięki zastosowaniu lasera klasy 1, dlatego też może być użytkowany w miejscach publicznych bez żadnych ograniczeń.

Zakup Komendy Głównej Policji

– Przeprowadzenie oględzin miejsca zdarzenia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii elektronicznych i informatycznych nie tylko pozwoli na utrwalenia wyglądu i stanu miejsca zdarzenia w bardzo krótkim czasie z wysoką precyzją ale także, bazując na powstałej dokumentacji, na pełną rekonstrukcję miejsca zdarzenia. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego przeszli już szkolenie z zakresu obsługi tego nowoczesnego urządzenia. Skaner został zakupiony przez Komendę Główną Policji – dodaje – nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Policjanci z Lublina mają nowoczesny sprzęt do pracy na miejscu katastrof, zabójstw i zdarzeń o charakterze kryminalnym (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Policjanci z Lublina mają nowoczesny sprzęt do pracy na miejscu katastrof, zabójstw i zdarzeń o charakterze kryminalnym (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

PRZECZYTAJ

Nie ustąpił pierwszeństwa, doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

9 komentarzy

  1. Po tym ilu PiS wpuścił „imigrantów” to może się przydać.

  2. W parafiach po rekolekcjach można szybko przetestować.

  3. Lewackie zboki mogą zacząć się bać.

  4. Przyda się podczas zwalczania przestępczości w terenie. Policja pochwali się tym sprzętem studentom podczas łapanki za picie browara w plenerze na miasteczku akademickim.

  5. jakoś z wiejskiej nikt nie siedzi

  6. Wystarczy zwiekszyc kary a zmniejszy sie przestepczosc

  7. Da się sprawdzić granatnik Szymczyka?

Dodaj komentarz

Z kraju