Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z lubelskiego garnizonu policji oddali hołd zmarłemu żołnierzowi (wideo, zdjęcia)

Policjanci z lubelskiego garnizonu oddali hołd poległemu na służbie żołnierzowi. W województwie lubelskim oraz w całej Polsce zawyły policyjne syreny.

W środę w Kościele pw. Świętej Anny w Nowym Lubielu w województwie mazowieckim odbył się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który został zaatakowany na granicy polsko-białoruskiej. Służył on w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej i podczas pełnienia służby w okolicach Dubicz Cerkiewnych na Podlasiu został ugodzony nożem przez nielegalnego migranta, który próbował sforsować zaporę.

Służby mundurowe w samo południe oddały mu cześć uruchamiając syreny. W akcję włączyła się policja, straż graniczna jak też straż pożarna. Podobnie było w wielu jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz syren na budynkach, włączone mają zostać też sygnały świetlne i dźwiękowe w pojazdach.

Było to symboliczne pożegnanie sierż. Mateusza Sitka, który złożył najwyższą ofiarę w ochronie polskiej granicy. Jednocześnie znak solidarności wszystkich służb mundurowych pilnujących naszej narodowej granicy, jak też na co dzień dbających o bezpieczeństwo obywateli.

Zdjęcia wideo: Policja Lublin

 

18 komentarzy

 1. A ten prowokator co w rolników rzucał kamieniami też oddał hołd ? To niech jedzie na granice teraz porzucać.

 2. juz nie głosuje na po

  to bardzo chwalebne z ich strony ale siniak do dymisji

 3. Pomoże jak kadzidło

 4. postać mogli, bo strzelać nie wolno

 5. afwfbqrhtwhwfbfwnjwtjwtjwt

  a gdzie byli jak ginął i dało się człowieka uratować

 6. Mamy kontynuację niesPOdziewanych i nietypowych śmierci które rozpoczęły sie w POprzedniej kadencji jaśnie oświeconego nierządu z tymi samymi organizacjami wiodącymi .!!

 7. Muszą akurat tych nierobów pokazywać.

 8. KP Niemcy też oddały hołd?

 9. Tusk i kamysz do dymisji jak najprędzej.

 10. To by było na tyle obowiązków szlachetnie urodzonych, wybrańców, elity policji.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport