Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z lubelskiego garnizonu podsumowali długi weekend. Wpadło 47 pijanych kierujących

Lubelscy policjanci podsumowali miniony długi weekend na drogach regionu. Mundurowi w ciągu trzech dni odnotowali 110 kolizji i zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących. Doszło też do 3 wypadków, w których ucierpiało 6 osób.

– Dla policjantów każdy długi weekend to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Podobnie jak w okresie świąt również w Sylwestra i Nowy Rok czuwaliśmy nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów. Mundurowi przede wszystkim kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierujących. Ponadto podczas każdej kontroli drogowej sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych – relacjonuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W trakcie trzech dni policjanci zarejestrowali 3 wypadki, w których poszkodowanych zostało 6 osób. Mundurowi odnotowali także 110 kolizji drogowych.

– Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Pomimo naszych licznych apeli o nie siadanie za kierownicą pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze zatrzymali 47 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości – dodaje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

Konsekwencje prawne wobec nietrzeźwych kierowców to: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15; świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych; zagrożenie karą do 3 lat pozbawienia wolności.

6 komentarzy

  1. a ilu nawalonych jechało i nie wpadło wioząc dzieci i żonę ?

  2. 110 samych kolizji drogowych. Za pewne wszystkie z udziałem wyłącznie samochodów. Ale to piesi i rowerzyści nie znają, czy nie stosują się do przepisów.

  3. Kiedyś policjanci mówili że łapią co dziesiątego pokusa za kółkiem

  4. Kilkadziesiąt samochodów mniej na ulicach Lublina byłoby po 14 marca. Czekamy na ten moment pijaczki za kierownicą. Obserwujemy was na drodze i was brawurowo jezdzących cwaniaków. Nigdy nie wiecie z której strony ktoś was nagra i wasze wyczyny.

  5. Mi się udało.

Dodaj komentarz

Z kraju