Ważne ostrzeżenie dla rolników. „Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie ma nic wspólnego”

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa docierają informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR, oferuje „pomoc” przy obsłudze wniosku o przyznanie dofinansowania. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało ważne ostrzeżenie dla rolników.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało komunikat, w którym ostrzega rolników i przedsiębiorców przed osobami podającymi się za pracowników firm współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ma ona polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. W związku z tym ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję – nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie ma nic wspólnego z tego typu działaniami.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamiając jakikolwiek mechanizm pomocowy NIGDY nie żąda wpłacenia pieniędzy czy to osobiście, czy za pośrednictwem np. kuriera. Wystarczy złożyć w odpowiednim terminie wniosek o przyznanie pomocy wraz z niezbędnymi załącznikami i zaczekać na jego rozpatrzenie.

Nie ma żadnego sensu wpłacanie pieniędzy w zamian za obietnicę zajęcia się obsługą wniosku przez konkretnego pracownika ARiMR czy przychylniejsze traktowanie rolnika. Rozpatrywaniem konkretnego wniosku o pomoc NIGDY nie zajmuje się jeden pracownik ARiMR. Każdy wniosek w ramach danego mechanizmu pomocowego rozpatrywany jest w oparciu o te same procedury, a są one tak skonstruowane, że zapobiegają faworyzowaniu jednych wnioskodawców kosztem innych.

– Każdy sygnał dotycząc nieprawidłowości czy potencjalnej nieprawidłowości w rozdzielaniu środków finansowych znajdujących się w gestii ARiMR będzie szczegółowo sprawdzany, a jeżeli się potwierdzi, wobec tych pracowników Agencji, którzy w nim uczestniczyli, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje. Jednocześnie przestrzegamy przed proponowaniem pracownikom ARMR jakiejkolwiek gratyfikacji w zamian za pozytywne załatwienie sprawy. To działanie niezgodne z prawem, za które grożą poważne konsekwencje. Prosimy rolników o uważne analizowanie wszelkich propozycji „pomocy” przy uzyskaniu dofinansowania, które nie pochodzą bezpośrednio od ARiMR. W przypadku gdy budzą one wątpliwości prosimy o zgłaszanie ich do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – apeluje ARiMR.

(fot. pixabay.com, ARiMR)

4 komentarze

 1. wina tuska ewidentnie, agencja nie ma nic z tym wspólnego, szumowski też nie ma nic wspólnego z sprowadzeniem maseczek bez atestów, sasin też nie ma nic wspólnego z przewaleniem 70 mln, jedynie co ma ktoś wspólnego to trzaskowski z czajką i z tym że warszawa pod śniegiem. bo to jego wina. wiem dlaczego zwolennicy pisu są przeciwko aborcji, bo większość z nich nie została wyskrobana, choć było próbowane.

 2. Niezidiociały mimo bulu

  I co jeszcze wiesz niedorobiony w akcji ???? Bo , że tak jest potwierdziłeś sam ubliżając społeczeństwu mimo braku dowodów żałuj, że ciebie nie wyskrobano, byłby jeden widzący inaczej mniej. !!!!!!!!

 3. Czytając Ciebie można wywnioskować ,że znasz skutki nieudanej do końca skrobanki po samym sobie.

 4. zmienić platformę

  Tak jak przedmówca powiedział jest to wina tłuska bo to on uruchomił mechanizm przedsiębiorczości co się powinien nazywać złodziejstwem. To że ktoś żeruje na zaufaniu do ARiMR i nie poniesie żadnych konsekwencji karnych bo „nasze są sądy i prokuratura” to też jest wina takich jak tłusk. Jest to zupełnie przewrotne ale może być prawdziwe.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku