690 680 960

Policjanci szkolili się na lotnisku na wypadek zakłócenia porządku publicznego (zdjęcia)

Policjanci z kilku jednostek policji garnizonu lubelskiego szkolili się na terenie dawnego lotniska w Białej Podlaskiej. Mundurowi doskonalili swoje umiejętności w przypadku wystąpienia próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego w czasie zgromadzeń czy rozgrywek sportowych.

Przed weekendem na terenie byłego lotniska w Białej Podlaskiej, należącego do 18 Dywizji Zmechanizowanej, odbyło się szkolenie IV Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji. Wraz z bialskimi funkcjonariuszami ćwiczyli mundurowi z Komend Powiatowych Policji w Radzyniu Podlaskim oraz Łukowie.

Policjanci doskonalili swoje umiejętności w przypadku wystąpienia próby zakłócenia porządku publicznego w czasie zabezpieczania uroczystości, manifestacji lub też piłkarskich rozgrywek. Organizacja dowodzenia pododdziałem podczas realizacji zabezpieczenia, taktyki manewrowania pododdziałami czy współdziałanie pododdziałów prewencji, to niektóre elementy poruszane podczas prowadzonych ćwiczeń.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności współdziałania oraz reagowania funkcjonariuszy w sytuacjach kryzysowych. Takie sytuacje są doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności dowódców w działaniu zespołowym oraz planowaniu, prowadzeniu operacji i zabezpieczeniu działań.

(fot. Policja Lubelska)

36 komentarzy

  1. Od niepamiętnych czasów ucisk ludu zawsze odbywał się rękami policji, ich pałami i gazem. Tacy z nich obrońcy jak nie napisze co, co zwykłe sługusy władzy, władza gnębi i uciska a oni pałują każdego komu się to nie podoba. Idealnym przykładem były protesty podczas tej pseudo pandemii, przedsiębiorcy protestowali w obronie swoich biznesów a psiarnia pałowała i gazowała. Później się okazało że bezprawnie ale co tam, czy pies jest od myślenia, nie każą pałować to będzie pałował.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas