690 680 960

Policjanci otrzymali kolejne motocykle BMW. Sprawdziły się już w pościgach (zdjęcia, wideo)

Już w ośmiu powiatach województwa lubelskiego policjanci wykorzystują do służby najnowsze motocykle BMW. Jednoślady sprawdziły się m.in. w pościgach za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli.

Kolejne motocykle BMW R1250RT zostały właśnie dostarczone do lubelskich policjantów. Są one przekazywane sukcesywnie co kilka sztuk już od lipca. Pierwsze otrzymali funkcjonariusze z Lublina oraz Puław i jak podkreślają, w porównaniu do poprzednich maszyn, jakimi jeździli, jest to przeskok cywilizacyjny.

Jednoślady marki BMW są to specjalnie zmodyfikowane modele R 1250 RT przystosowane do pracy w służbach mundurowych. Motocykle są jednoosobowe, posiadają LED-owe sygnały świetlne, megafony, wzmocnione boczne kufry, regulowaną przednią szybę, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala, tempomat oraz oczywiście centralę radiową. Z przodu i z tyłu zamontowane zostały gmole, a manetki i siedzenie są podgrzewane.

Maszyny napędzają dwucylindrowe silniki typu bokser o pojemności 1254 cm3, których maksymalna moc wynosi 136 KM. Posiadają też krótszy pierwszy bieg, który umożliwia bezproblemową jazdę z niewielką prędkością. Masa każdego motocykla wynosi ok. 320 kg.

Jednoślady, jako jedne z pierwszych w Polsce, posiadają nowe, bardziej widoczne oznakowanie. Oprócz większej ilości ostrzegawczych sygnałów błyskowych mają dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych pasów barwy żółto-zielonej. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno funkcjonariuszy, jak też innych użytkowników dróg.

Obecnie w naszym regionie jest już 25 takich motocykli. Oprócz wspomnianych już Puław i Lublina, służbę pełnią na nich funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Białej Podlaskiej, Chełma, Zamościa, Kraśnika, Lubartowa i Radzynia Podlaskiego. Policjanci podkreślają, że maszyny doskonale sprawdzają się zarówno podczas patroli, jak też w różnego rodzaju działaniach. Brały już udział w pościgach za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli. Jak nam przekazano, osoby te nie miały szans na ucieczkę.

Łącznie polska policja zakupiła blisko 500 jednośladów, zarówno oznakowanych jak też nieoznakowanych, za ponad 66 mln złotych. Koszt jednej maszyny to ok. 128 tysięcy złotych.

(fot. wideo Policja Lublin\lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. Prześwit wysoki tyłek obciążony mogą ścigać skutery

  2. Super sprzęt

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce