Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niesprawnymi autokarami chcieli wieźć dzieci na wycieczki. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne

Dzięki policyjnej kontroli autokarów wyszło na jaw, że dwa pojazdy były niesprawne. Mundurowi ujawnili w obu autobusach niebezpieczne usterki i zatrzymali dowody rejestracyjne.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą regularne kontrole autobusów, których kierowcy zabierają dzieci i młodzież na wycieczki. Funkcjonariusze podczas czynności sprawdzają przede wszystkim stan techniczny pojazdów i ich obowiązkowe wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

W czwartek w godzinach porannych mundurowi zostali poproszeni o sprawdzenie dwóch autokarów. Obie kontrole odbyły się na parkingu przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Autobusami na wycieczki miały jechać dzieci szkolne. Policjanci, sprawdzając mercedesa, stwierdzili nieszczelność układu pneumatycznego. Z kolei podczas kontroli autokaru marki Bova mundurowi ujawnili usterkę przekładni kierowniczej.

Obie usterki były poważne i zagrażały bezpieczeństwu. Dlatego policjanci od razu zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i organizatorzy wycieczek na miejsce musieli podstawić kolejne autobusy.

(fot. Policja Lublin)

9 komentarzy

  1. Dlatego ja już nie jeżdżę autobusem. Niech milicjanci wożą dzieci.

  2. Łupienia potęgi transportowej Europy ciąg dalszy.

  3. Dopiero co rozpoczął się rok szkolny a już organizowane wycieczki?Czy cielsko pedagogiczne ma owsiki i nie może usiedzieć na mejscu?

    • Uczą, że życie jest lekkie łatwe i przyjemne a jak nie podoba się to protesty i strajki. Za kilka lat absolwenci tej szkoły i takich szkół nic nie potrafią zrobić. Wtedy nastąpi kolejna epoka – pieszych wycieczek i codziennych protestów i skakania na ulicy.

  4. Onufry z Czereśni

    „Ujawnili usterkę przekładni” po co stacje diagnostyczne wszytko potrafi pan policjant, wsadzie za fajere zrobi obrót w lewo w prawo i już wie co zepsute. Niemcy inwestują w mobilne stacje diagnostyczne itd. u nas wystarczy jeden policjant i jego opinia.

  5. Prosze jeszcze podać nazwy firm. Co to za informacja… ?

Wiadomości z info112