690 680 960

Niesprawnymi autokarami chcieli wieźć dzieci na wycieczki. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne

Dzięki policyjnej kontroli autokarów wyszło na jaw, że dwa pojazdy były niesprawne. Mundurowi ujawnili w obu autobusach niebezpieczne usterki i zatrzymali dowody rejestracyjne.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą regularne kontrole autobusów, których kierowcy zabierają dzieci i młodzież na wycieczki. Funkcjonariusze podczas czynności sprawdzają przede wszystkim stan techniczny pojazdów i ich obowiązkowe wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

W czwartek w godzinach porannych mundurowi zostali poproszeni o sprawdzenie dwóch autokarów. Obie kontrole odbyły się na parkingu przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Autobusami na wycieczki miały jechać dzieci szkolne. Policjanci, sprawdzając mercedesa, stwierdzili nieszczelność układu pneumatycznego. Z kolei podczas kontroli autokaru marki Bova mundurowi ujawnili usterkę przekładni kierowniczej.

Obie usterki były poważne i zagrażały bezpieczeństwu. Dlatego policjanci od razu zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i organizatorzy wycieczek na miejsce musieli podstawić kolejne autobusy.

(fot. Policja Lublin)

9 komentarzy

  1. Dlatego ja już nie jeżdżę autobusem. Niech milicjanci wożą dzieci.

  2. Łupienia potęgi transportowej Europy ciąg dalszy.

  3. Dopiero co rozpoczął się rok szkolny a już organizowane wycieczki?Czy cielsko pedagogiczne ma owsiki i nie może usiedzieć na mejscu?

    • Uczą, że życie jest lekkie łatwe i przyjemne a jak nie podoba się to protesty i strajki. Za kilka lat absolwenci tej szkoły i takich szkół nic nie potrafią zrobić. Wtedy nastąpi kolejna epoka – pieszych wycieczek i codziennych protestów i skakania na ulicy.

  4. Onufry z Czereśni

    „Ujawnili usterkę przekładni” po co stacje diagnostyczne wszytko potrafi pan policjant, wsadzie za fajere zrobi obrót w lewo w prawo i już wie co zepsute. Niemcy inwestują w mobilne stacje diagnostyczne itd. u nas wystarczy jeden policjant i jego opinia.

  5. Prosze jeszcze podać nazwy firm. Co to za informacja… ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce